جزئیات دستگیری سارقان مسلح قالیچه‌های ابریشمی

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف پرونده سرقت مسلحانه‌ای خبر داد که طی آن سارقان با استفاده از سلاح جنگی اقدام به سرقت دهها تخته فرش به ارزش تقریبی 20 میلیارد تومان کرده بودند.
کد خبر: ۱۱۶۲۰۸۷
جزئیات دستگیری سارقان مسلح قالیچه‌های ابریشمی

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، سردار علیرضا لطفی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در اواخر فروردین ماه سال 1396 پرونده ای با موضوع سرقت مسلحانه از یک مغازه فرش فروشی در خیابان ولیعصر از کلانتری 101 تجریش به اداره یکم مبارزه با سرقت های مسلحانه پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

صاحب مغازه فرش فروشی پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ساعت 14 مورخه 23 فروردین 1396 در حالیکه به همراه دو نفر از فرزندانم و همچنین یکی از کارگران مغازه فرش فروشی خود در خیابان ولیعصر مشغول به کار بودیم که ناگهان یکی [دیگر] از شاگردان مغازه به هویت مشخص با همراهی فردی ناشناس وارد مغازه شد و با همدستی این شخص و تهدید سلاح گرم و سرد، اقدام به سرقت بیش از 60 تخته قالیچه ابریشمی به ارزش تقریبی بیست میلیارد تومان کردند.

مالباخته افزود: در زمان سرقت، سارقین با استفاده از سلاح سرد یکی از پسران مرا مورد ضربات چاقو قرار داده و او را مجروح کردند و پس از یک درگیری هر چهار نفر ما را در اتاقک انتهایی مغازه محبوس و قالیچه های سرقت شده را با خودروی مزدا وانت متعلق به بنده از محل خارج و از محل متواری شدند.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با مراجعه به محل سکونت شاگرد مغازه در خیابان کارون اطلاع پیدا کردند که وی از این مکان متواری شده است.

همزمان دستور توقیف خودروی مزدا مسروقه نیز در سیستم جامع پلیس ثبت و در کمتر از 24 ساعت از زمان وقوع سرقت، خودرو مزدا وانت به صورت رها شده در خیابان خلیج کشف شد.

کارآگاهان در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که شاگرد مغازه فرش فروشی به نام اسماعیل (متولد 1368) از طریق یک شرکت خصوصی کاریابی به مالباخته معرفی و صرفا با ارائه تصویر کارت شناسایی نزد وی مشغول به کار شده است.

مالباخته در این خصوص عنوان داشت: اواخر سال 1395 از طریق یک شرکت خصوصی اقدام به استخدام اسماعیل کردم؛ اسماعیل در مغازه فرش فروشی مشغول به کار بود تا اینکه پس از مدت کوتاهی اعلام کرد که قصد بازگشت نزد خانواده اش را دارد تا اینکه حدودا یک هفته پیش از سرقت به مغازه آمد و مجددا درخواست کار کرد و من نیز به واسطه شناخت قبلی قبول کردم تا او دوباره در مغازه مشغول بکار شود.

کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که اسماعیل با همدستی یکی از مجرمین سابقه دار غرب کشور به نام احمد (متولد 1366) اقدام به سرقت از فرش فروشی کرده و در حال حاضر از کشور متواری است.

در ادامه محل سکونت احمد در غرب کشور شناسایی و کارآگاهان اداره یکم در چندین نوبت به غرب کشور اعزام شدند و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که وی پس از متواری شدن از تهران به صورت غیرقانونی از طریق مرزهای غربی از کشور خارج شده و قصد خارج کردن فرش‌های مسروقه از کشور را دارد.

در ادامه اقدامات ویژه پلیسی، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران با اطلاع از مراجعت مجدد اسماعیل به کشور جهت خارج کردن سایر فرش های مسروقه، وی را در مورخه 5 شهریور1397 در یکی از شهرهای مرزی غرب کشور دستگیر کردند.

در بازرسی از مخفیگاه «اسماعیل» نیز تعداد 28 تخته از قالیچه‌های سرقتی به همراه یک قطعه شمش طلای بدست آمده از محل فروش بخشی از فرش های مسروقه کشف شد؛ همچنین تعداد دو قبضه اسلحه جنگی شامل یک قبضه اسلحه کلاش به همراه دو تیغه خشاب با دهها فشنگ جنگی و یک قبضه اسلحه کمری، یک رشته دستبند فلزی و مقدار تقریبی یک کیلوگرم مواد اولیه تهیه بمب دست ساز نیز کشف و توقیف شد.

با دستگیری «احمد»، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که برادر «اسماعیل» به نام «یوسف »نیز در فراهم کردن مخفیگاه متهمان و همچنین فروش اموال مسروقه مشارکت داشته است که او نیز در مورخه 6 شهریور 1397 دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش دو تخته فرش 24 متری ابریشمی مسروقه کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: برابر هماهنگی بعمل آمده با دستگاه قضایی، متهمین دستگیر شده به همراه اموال مسروقه و همچنین تجهیزات نظامی مشکوفه به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند و ادامه رسیدگی به پرونده جهت دستگیری متهم متواری پرونده در دستور کار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها