jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۱۶۰۷۲۱   ۰۳ شهريور ۱۳۹۷  |  ۱۱:۳۰

ورزش ایران مثل همیشه در بازی های آسیایی نسبت به سایر کشورهای منطقه جنوب غرب آسیا موفق تر است.

سلطه ورزش ایران بر منطقه جنوب غرب آسیا (نمودار)

به گزارش جام جم آنلاین ، کاروان ورزشی ایران تا این لحظه از بازی های آسیایی جاکارتا موفق به کسب 31 مدال شده است که 12 تای آن طلاست.

ایران از مجموع دیگر کشورهای منطقه جنوب غرب آسیا بیشتر مدال گرفته است. 61 درصد مدال های بازی های آسیایی این منطقه از آسیا مربوط به ایران است و 39 درصد باقی مانده اختصاص به سایر کشورها دارد.

جزئیات درباره مدال طلا نیز همین نتایج را در بر دارد. 70 درصد از کل مدال هایی که ورزشکاران منطقه جنوب غرب آسیا در بازی های آسیایی دریافت کرده اند از سوی ورزشکاران ایرانی به دست آمده است.

6 درصد عراق، 6 درصد اردن، 6 درصد لبنان و 12 درصد هم از سوی امارات مدال طلا به دست آمده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر