jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۵۹۳۰۰ ۲۳ مرداد ۱۳۹۷  |  ۱۹:۵۱

یک عضو شورای استانداری نینوی در عراق اعلام کرد که 60 درصد آوارگان در شهر موصل پس از آزادسازی کامل از اشغال داعش تا کنون، به خانه‌هایشان بازگشته‌اند.

بازگشت 60 درصد آوارگان شهر موصل به خانه‌هایشان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، «خلف الحدیدی» از اعضای شورای استانداری نینوی در شمال عراق، گفت که علی‌رغم بی‌ثباتی در ارائه خدمات اولیه در شهر موصل اما تا کنون 60 درصد آوارگان به خانه‌هایشان برگشته‌اند.

او به پایگاه خبری المعلومه گفت که این تعداد خانواده‌های بازگشته از ساکنان بخش شرقی و جنوبی موصل هستند و بخش غربی به علت حجم بالای خرابی‌ها کماکان توانایی پذیرایی آوارگان را ندارد.

عضو شورای استانداری نینوی تأکید کرد که درگیری‌های سیاسی اصلی‌ترین دلیل تعلل در ارائه خدمات اولیه است و عدم تکمیل پروژه‌های زیر ساختی موجب عدم تمایل باقی خانواده‌ها برای بازگشت به موصل شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر