رئیس سازمان ملی استاندارد از آغاز اجرای فاز سوم استانداردهای٨٥ گانه خودرو از اول دی ماه امسال خبر داد.
کد خبر: ۱۱۵۸۵۴۱
اجرای فاز سوم استانداردهای ٨٥ گانه خودرو از اول دی ماه

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، نیره پیروزبخت امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه یک بسته حمایتی برای واحدهای تولیدی در شرایط اقتصاد فعلی تدوین کرده ایم،اظهارداشت: در این بسته تلاش شده تا هزینه ای به تولیدکنندگان بابت نمونه گیری تحمیل نشود.

رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: مشخصا در این بسته نمونه برداری از بازار صورت می گیرد؛ در حالیکه در گذشته تولیدکنندگان باید خود هزینه نمونه برداری را پرداخت می کردند.

وی از نظارت بر واردات کالاهای اساسی خبر داد و گفت: مشخصا بر روی واردات برنج و ذرت نظارت خاصی را تدوین کرده ایم.

پیروزبخت با بیان اینکه برنامه های سازمان استاندارد در صنعت خودرو منجر به توقف تولید نمی شود، گفت: کیفیت یک سرمایه گذاری است و سخت گیری ما منجر به توقف نیست.

وی در مورد استانداردهای ٨٥گانه خودرو، شروع این طرح را از دیماه امسال عنوان کرد و افزود: در حال حاضر برنامه ما برای همان هشتاد و پنج استاندارد است و شروع به بازرسی می کنیم اگر ظرف مدت معینی برنامه زمان بندی خودروسازان را داشته باشند، طرح را پیش بینی کنید. البته خودروسازان باید برنامه خود را اعلام کرده و بر طبق آن پیش روند.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای سیاست گذاری خودرو در سال ٩٥ خودروسازان خود مسئول قطعاتی هستند که در خط تولید مورد استفاده قرار می دهند، افزود: قطعات خودرو مشمول استاندارد اجباری هستند و باید این موضوع مورد توجه خودروسازان قرار گیرد.

پیروزبخت با اعلام اینکه سازمان استاندارد بحث بنزین رو کماکان پیگیری می کند، گفت: از کلان شهرها نمونه برداری شده و در ازمایشگاه های سازمان مورد بررسی قرار می گیرد که به زودی گزارش آن را اعلام خواهیم کرد.

رئیس سازمان استاندارد تصریح کرد: در بخش نازل های سوخت ما در ماه های اخیر با کاهش شکایت روبه رو شده ایم البته بعضا" مردم نارضایتی هایی در این رابطه دارند که ما این موضوع را حتما بررسی خواهیم کرد.

وی در خصوص کیفیت آب معدنی های توزیع شده در سطح شهر، گفت: در بسیاری از محصولات تفاوت ها برای مصرف کنندگان قابل تشخیص نیست و این سازمان های متولی مسئول نظارت بر توزیع کالاها هستند که باید با ارائه مجوزها تأییده لازم را برای فروش کالاها در سطح شهر ارائه دهند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها