jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۱۵۸۵۴۱   ۲۰ مرداد ۱۳۹۷  |  ۱۳:۵۸

رئیس سازمان ملی استاندارد از آغاز اجرای فاز سوم استانداردهای٨٥ گانه خودرو از اول دی ماه امسال خبر داد.

اجرای فاز سوم استانداردهای ٨٥ گانه خودرو از اول دی ماه

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، نیره پیروزبخت امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه یک بسته حمایتی برای واحدهای تولیدی در شرایط اقتصاد فعلی تدوین کرده ایم،اظهارداشت: در این بسته تلاش شده تا هزینه ای به تولیدکنندگان بابت نمونه گیری تحمیل نشود.

رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: مشخصا در این بسته نمونه برداری از بازار صورت می گیرد؛ در حالیکه در گذشته تولیدکنندگان باید خود هزینه نمونه برداری را پرداخت می کردند.

وی از نظارت بر واردات کالاهای اساسی خبر داد و گفت: مشخصا بر روی واردات برنج و ذرت نظارت خاصی را تدوین کرده ایم.

پیروزبخت با بیان اینکه برنامه های سازمان استاندارد در صنعت خودرو منجر به توقف تولید نمی شود، گفت: کیفیت یک سرمایه گذاری است و سخت گیری ما منجر به توقف نیست.

وی در مورد استانداردهای ٨٥گانه خودرو، شروع این طرح را از دیماه امسال عنوان کرد و افزود: در حال حاضر برنامه ما برای همان هشتاد و پنج استاندارد است و شروع به بازرسی می کنیم اگر ظرف مدت معینی برنامه زمان بندی خودروسازان را داشته باشند، طرح را پیش بینی کنید. البته خودروسازان باید برنامه خود را اعلام کرده و بر طبق آن پیش روند.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای سیاست گذاری خودرو در سال ٩٥ خودروسازان خود مسئول قطعاتی هستند که در خط تولید مورد استفاده قرار می دهند، افزود: قطعات خودرو مشمول استاندارد اجباری هستند و باید این موضوع مورد توجه خودروسازان قرار گیرد.

پیروزبخت با اعلام اینکه سازمان استاندارد بحث بنزین رو کماکان پیگیری می کند، گفت: از کلان شهرها نمونه برداری شده و در ازمایشگاه های سازمان مورد بررسی قرار می گیرد که به زودی گزارش آن را اعلام خواهیم کرد.

رئیس سازمان استاندارد تصریح کرد: در بخش نازل های سوخت ما در ماه های اخیر با کاهش شکایت روبه رو شده ایم البته بعضا" مردم نارضایتی هایی در این رابطه دارند که ما این موضوع را حتما بررسی خواهیم کرد.

وی در خصوص کیفیت آب معدنی های توزیع شده در سطح شهر، گفت: در بسیاری از محصولات تفاوت ها برای مصرف کنندگان قابل تشخیص نیست و این سازمان های متولی مسئول نظارت بر توزیع کالاها هستند که باید با ارائه مجوزها تأییده لازم را برای فروش کالاها در سطح شهر ارائه دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

سوریه پس از جنگ با داعش زیرساخت کشور خود را از دست داد و پس از پایان جنگ که ایران نقش اساسی داشت، قرار شد بخشی از اقتصاد این کشور نصیب ما شود. متاسفانه در موضوع سوریه پیشرفتی نداشتیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر