سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین ؛

پاسخ های رئیس جمهور در مورد روند مشکلات قانع کننده نبود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند در سخنان رئیس جمهور مشخص بود که ایشان قدر مردم را می داند؛ اما پاسخ های ایشان در مورد روند مشکلات موجود به هیچ وجه قانع کننده نبود.
کد خبر: ۱۱۵۸۱۲۰
پاسخ های رئیس جمهور در مورد روند مشکلات قانع کننده نبود

به گزارش جام جم آنلاین زهرا سعیدی نماینده مبارکه و عضو کمیسیون حمایت از تولید ملی با تاکید بر اینکه مجلس تلاش کرده پشت سر دولت برای ثبات قیمت ها بیایستد و از سیاستهای رئیس جمهور حمایت کند، افزود: اینکه در سطح دولت متوجه شدند که شرایط مردم به سختی می گذرد جای قدردانی دارد. اما دولت باید هم اکنون با داشتن برنامه های قدرتمند وضعیت معیشتی ملت بخصوص اقشار متوسط روبه ضعیف جامعه را بهبود ببخشد. چون تنها درک شرایط و همدردی کفایت نمی کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و یکی از نمایندگان امضا کننده طرح سوال از رئیس جمهور گفت: صحبت با مردم یک چیز است، اما نمایندگان باید پاسخ قانع کننده از رئیس جمهور بگیرند و درمورد اجرا نشدن برخی قوانین کلیدی که می توانست کشور را از بحران خارج کند توضیح قانع کننده دریافت کنند.

وی افزود: ما در زمینه اشتغال خیلی بهتر از الان می توانستیم عمل کنیم، چرا باید مجلس وارد عمل شود و از طریق تصویب قانون بازنشستگان را از سیستم دستگاههای اجرایی کشور حذف کند، این در حالی است که با دستور رئیس جمهور می توانستیم در تمام رده های کشور چنین اقدامی را انجام دهیم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موارد بسیاری از مشکلات اجرایی در کشور به دست رئیس جمهور قابل حل بود، اما شاهد چنین تدبیری نبودیم، گفت: متاسفانه رئیس جمهور نتوانست در سخنانش پاسخ های قانع کننده ای به مردم بدهد، چون در این شرایط اقتصادی که بازارمتهلب شده نیازمند تصمیمات قدرتمند هستیم.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه فرآیند قانونی را برای اقتصاد کشور مشخص کرد و انتظار داشتیم که این قوانین توسط دستگاه اجرایی عملیاتی می شد، ما شاهد بودیم در زمانی که هیچ تحریمی وجود نداشت قانون اجرا نشد و در این مسیر مشکل معیشت و اشتغال مردم هم تحت شعاع قرار گرفت.

سعیدی با بیان اینکه در بخشی از قانون برنامه ششم مصوب مجلس؛ مقرر شد که حقوق برخی که زیر دو میلیون تومان بود افزایش یابد، گفت: اما این اتفاق نیفتاد وبخش ضعیف جامعه ضربه پذیرتر شد و هم اکنون شاهدیم که اندک حقوق آنان نیز کفاف زندگی روزمره را نمی دهد.

عضوکمیسیون از تولید ملی افزود: امروز شاهد تعطیلی بسیاری از بنگاههای کوچک و زود بازده هستیم و این در حالی است که قرار بود قبل از هر گونه ورشکستگی و از بین رفتن دارایی ها دولت کمک و تسهیلات به آنها می داد. اما دیدیم که در وقت طلایی هیچ اتفاقی رخ نداد و توضیحاتی که در این بخش داده شد قانع کننده نبود و نیست.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها