jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۵۷۹۷۰   ۱۶ مرداد ۱۳۹۷  |  ۲۳:۰۰

دو مرد شیطان صفت به بهانه‌فروش ترقه پسر هشت ساله‌ای را به خانه‌ای دریکی از محله‌های جنوبی تهران کشانده و او را دردام شیطانی خود گرفتار کردند. یکی از متهمان در عملیات پلیسی دستگیر شد.

آزار پسر 8 ساله به بهانه فروش ترقه

به گزارش جامجم، آخرین روزهای زمستان سال گذشته خانوادهای با حضور در شعبه هشتم بازپرسی دادسرای جنایی تهران از دو جوان به اتهام آزارو اذیت پسر هشت سالهشان شکایت کردند. با دستور بازپرس رضوانی، پرونده در دستور کار ماموران اداره 16 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت .

پسر خردسال به افسر تحقیق گفت: برای چهارشنبه سوری از دستفروشی ترقه خریدم. همزمان مرد جوانی صدایم زد. میگفت ترقهها و وسایل آتش بازی زیادی دارد که به قیمت پایینتر میفروشد، فریب خورده و همراهش رفتم. او مرا به خانهای برد و همراه مردی که آنجا بودند، مورد آزار و اذیت قرار دادند. پس از این شکایت، تحقیقات ماموران آغاز و خانه مورد نظر شناسایی شد.

در ادامه دو مردی که آنجا بودند دستگیر شدند. آنها در بازجوییها منکر آزار پسر بچه شده و گفتند؛ در زمان حادثه آنها شهرستان بودند و کلید خانه را به دو نفر از دوستانشان داده اند که آنها مرتکب آزار پسر بچه شدهاند.

با گذشت حدود پنج ماه از این ماجرا، دو روز پیش مردی با حضور در اداره 16 پلیس آگاهی تهران درباره متهمان فراری اطلاعات جدیدی را در اختیار پلیس قراردادو گفت: نزد اقوام در یکی از روستاهای شهر اردبیل رفته بودم که در یک مهمانی شبانه از جوانی شنیدم که او و دوستش کودکی را در تهران چند ماه پیش مورد آزارو اذیت قراردادهاند. به حرفهایش شک کردم و تصمیم گرفتم هنگام بازگشتم به تهران ماجرا را به پلیس بگویم.

با بررسی گفتههای او معلوم شد ماجرا صحت دارد و آن دو جوان همان متهمان فراری هستند. ماموران به خانه روستایی رفتندو موفق به دستگیری یکی از متهمان شدند.

متهم به نام سهیل در تحقیقات گفت:من و دوستم برای چند روزی به تهران آمده و در خانه دوستم ماندیم. آن شب پسر خردسالی تنها در خیابان دیدم. وسوسه شدم و او را به بهانه فروش ترقه و وسایل آتش بازی به خانه ای که مهمان بودیم، کشاندم و در آنجا با دوستم او را آزار دادیم.

تحقیقات برای دستگیری متهم فراری ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر