jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۵۶۷۰۹   ۱۰ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مرگ دسته‌جمعی ماهیان در گروه‌های هزارتایی و ده هزارتایی؛ خبری آشناست.آن‌قدر آشنا که هراز گاه از گوشه‌ای از این خاک به گوش می‌رسد؛ یک‌بار از هامون تفتیده در سیستان، یک‌بار در ارومیه نیمه جان، یکبار در پریشان و... این بار اما خبرش از لرستان آمد؛ لرستان پرآب، لرستان سردسیر.

خبر آمد که دهها هزار قطعه ماهی در رودخانه تیره، جنب روستای سنگر و در محل احداث پل کمربندی و بیمارستان جدید دورود از توابع استان لرستان تلف شدند. قاتل جانشان اما بیش از صد پمپ موتوری است که در منطقه فعالند و مداوم، آب را از رودخانه میمکند و به مزارع برنج و هندوانه پمپاژ میکنند. احسان پارسا، مسئول انجمن زیست محیطی آواگشت و نایب دبیر شورای هماهنگی تشکلهای زیستمحیطی دورود درباره این حادثه به اسکان نیوز میگوید: این فقط گوشهای از فاجعه زیستمحیطی رودخانه تیره است. درختان کنار این رودخانه از بین رفتهاند؛ فاضلابهای کشاورزی، صنعتی و خانگی به این رودخانه ریخته میشود و آب آلوده باقیمانده در گودالهای گندیده رودخانه به مزارع برنج، هندوانه و پیاز پمپ میشود و همه اینها درحالی است که هیچ سازمان یا مسئولی به این مسائل رسیدگی نمیکند و جلوی برداشت بیرویه آب از این رودخانه را نمیگیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر