jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۵۵۱۱۹ ۰۱ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

پایگاه اینترنتی «ایلاف» وابسته به عربستان سعودی که آن را عثمان العمیر اداره می‌کند در ادامه تلاش‌های خود برای عادی‌سازی روابط بین کشورهای عرب و اسرائیل، مقاله‌ای را علیه حماس به چاپ رساند.

این مقاله که نویسندهاش مهدی مجید عبدا... است با کمک آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل نوشته شده است.

به گزارش پایگاه عربی 21، عنوان این مقاله این است: «آیا حماس مسئول رنجهای مردم غزه است؟».

نویسنده که ساکن سرزمینهای اشغالی بوده و اصلیتی کرد دارد در این مقاله سعی میکند مسئولیت محاصره غزه و مشکلات مردم این منطقه را بر دوش حماس بیندازد؛ ایدهای که تاکنون بارها از سوی مقامات صهیونیستی نیز مطرح شده بود .

مهدی مجید عبدا... اعتراف کرده که عضو سازمان جهانی یهود بوده و سخنگوی ارتش اسرائیل با ارائه اطلاعاتی به او در نوشتن این مقاله کمک کرده است.

ادرعی نیز گفته است هدفش از ارائه این اطلاعات آن بوده که به گفته او «حقایق» برای خوانندگان آشکار شود.

خلاصه مقاله این است که حماس ابزاری در دست ایران بوده و با کارهایش پیوسته اسرائیل را «تحریک» میکند؛ به همین دلیل است که هر از چندی موشکهایی را به سمت سرزمینهای اشغالی پرتاب میکند تا به این وسیله «همدردی کشورهای عرب» را نسبت به خود برانگیزد .

فعالان شبکههای مجازی میگویند تفکری که در این مقاله مطرح شده همان تفکری است که از مدتها پیش نویسندگان سعودی و بعضی کشورهای حاشیه خلیجفارس دنبال کرده و میخواهند روابط اسرائیل و اعراب را عادی کنند.

آنها میخواهند با بزرگ کردن «دشمنی به نام ایران» خطر اسرائیل را روز به روز کمرنگتر کنند.

سایت ایلاف تاکنون دوبار با مقامات صهیونیستی به صورت مستقیم گفتوگو کرده است؛ یک بار آن با آویگدور لیبرمن بود.

به گفته فعالان شبکههای اجتماعی این سایت در شرایط کنونی مسئولیت «عادیسازی رسانهای بین اعراب و رژیم صهیونیستی» را برعهده گرفته است .

یکی از کاربران با نام مستعار وصفولی الصبر در توییتر نوشت: آنها کانال الجزیره را به این خاطر سرزنش میکردند که چرا سخنگوی ارتش اسرائیل را نشان داده است، اما حالا از او برای نوشتن مقالهای علیه حماس کمک میگیرند.

کاربر دیگری با نام محمود Mahmoud Alqaise79 نوشت: مسئول اصلی مشکلات مردم غزه در درجه اول و آخر اسرائیل است. چرا اینها میخواهند با غربال جلوی نور خورشید را بگیرند؟ عزالدین معزه یکی دیگر از کاربران نوشت، ایلاف مقالهای مشترک با سخنگوی ارتش اسرائیل علیه حماس منتشر کرده است.

در این مقاله حماس متهم شده که مسئول اصلی مشکلات مردم غزه است.

در دوران سلمان بن عبدالعزیز رسانههای عربستان به تریبونی برای صهیونیستها تبدیل شده است. کاربر دیگری با نام مستعار دوحه قدیمی نوشت: تمام مطالبی که در این مقاله آمده دروغ محض و اتهام است. اینها درواقع تلاشی است برای سردرگم کردن افکار عمومی و وارونه کردن حقایق. این مقاله واقعیت رسانههای عربستان سعودی را نشان داد و به اعراب یادآور شد که سعودیها تا کجا دلشان برای صهیونیستها میسوزد؟!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر