فرمانده پلیس راه کشور خبر داد

مرگ بیش از هزار نفر در حوادث جاده ای

رییس پلیس راهور ناجا خبر داد:

مرگ ۵۶۳ تن در تصادفات تابستان امسال تاکنون

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در تابستان امسال نسبت به سال گذشته ۵ درصد جانباختگان در سرصحنه تصادفات در کشور افزایش یافته است و تاکنون ۵۶۳ نفر از هموطنانمان جان خود را از دست داده اند.
کد خبر: ۱۱۵۳۷۰۷
مرگ ۵۶۳ تن در تصادفات تابستان امسال تاکنون

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس راهور، سردار تقی مهری در جلسه کمیسیون پایش تصادفات جاده ای و ارزیابی و عملکرد استان ها گفت: این ششمین جلسه کمیسیون پایش تصادفات در سطح کشور در سال جاری برای بررسی سفرهای درون شهری و برون شهری است.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات پلیس در سال گذشته تشکیل قرارگاه کاهش تصادفات در سراسر کشور بوده و جلسه کمیسیون پایش و ارزیابی استان ها در این راستا شکل گرفته است.

سردار مهری با اشاره به این که در تابستان امسال 6 درصد هم سفر هموطنان افزایش یافته است در خصوص بیشترین تصادفات رخ داده، افزود: استان‌های مسافرپذیر شمالی و خراسان رضوی ازنظر آمار بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند لذا اجرای طرح ترافیک تابستانه تا پایان شهریور ادامه خواهدداشت.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به میزان و عوامل تصادفات صورت گرفته تصریح کرد: 20 درصد جانباختگان سرصحنه تصادف به دلیل سرعت غیرمجاز ، 40درصد به علت خستگی، خواب آلودگی و بی توجهی به جلو و 35 درصد از جانباختگان به دلیل سبقت و سرعت غیر مجاز گزارش شده است و حدود 75درصد ازجانباختگان سال 97 به دلیل این سه عامل جان خود را از دست داده اند.

وی گفت : 85 درصد مرگ تصادفات جاده های برون شهری به دلیل ناآگاهی مسافران به مسیر و مسیرهای تردد بوده است و 63 درصد تصادفات منجر به فوت و جرح در 30 کیلومتری شهرها به وقوع پیوسته که به دلیل بی توجهی به خط کشی و علائم راهنمایی و رانندگی صورت گرفته است لذا از رانندگان درخواست می شود به علائم نصب شده در 30کیلومتری شهرها بیشتر توجه کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: از ابتدای تابستان تاکنون 563 نفر از هم وطنانمان در سرصحنه تصادف جان خود را از دست داده اند و به همه عوامل پلیس ابلاغ شده و خط قرمزهای جدیدی به فرماندهان سراسر کشور اعلام شده است تا از تصادفات و تخلفاتی که منجر به جرح و فوت افراد می شود، جلوگیری کنند.

سردار مهری تصریح کرد: اگر راننده‌ای دو تخلف حادثه ساز هم‌زمان انجام دهد از ادامه سفر بازمی ماند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها