jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۴۸۶۸۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷  |  ۲۳:۲۰

مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور زنان شرط تحت پوشش قرار گرفتن زنان سرپرست خانوار توسط سازمان بهزیستی را تشریح کرد.

شرط تحت پوشش قرار گرفتن زنان سرپرست خانوار

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، فاطمه عباسی، مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده در این رابطه گفت: حداقل درآمد و دستمزد زنان سرپرست خانواری که می‌خواهند تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور قرار بگیرند، باید کمتر از 40 درصد حقوق تعیین شده وزارت کار باشد و این زنان باید نان آور و سرپرست خانواده محسوب شوند.

وی افزود: زنان سرپرست خانوار با شرایطی که گفته شد، تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور قرار می‌گیرند و از خدماتی چون مستمری ماهیانه که به سایر مددجویان آن پرداخت می‌شود، بهره‌مند می‌شوند.

عباسی ادامه داد: زنان سرپرست خانوار به محض توانمندی و بهبود شرایط و همچنین رسیدن حقوق آن‌ها به بالای 40 درصد حقوق وزارت کار، به تدریج از چرخه حمایتی خارج و پشت نوبتی‌ها جایگزین آن‌ها می‌شوند.

وی تصریح کرد: 3در حال حاضر 3 میلیون نفر زنان سرپرست خانوار در کشور داریم که 200 هزار تن از آنها زنان سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور هستند و از انواع خدمات مالی، مشاوره‌ای در قالب مهارت های زندگی و همچنین کمک هزینه‌های تحصیلی برای فرزندان خود و غیره بهره‌مند می‌شوند.

مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور زنان خاطرنشان کرد: حمایت از این زنان تنها شامل حمایت‌های مالی نمی‌شود و سازمان برای توانمندسازی آن‌ها نیز برنامه ریزی‌های لازم را در دستور کار خود دارد و طرح‌های اشتغالزایی و توانمندسازی ویژه‌ای را در قالب دو طرح «گروه همیاران» و همچنین «طرح تامین مالی خرد» اجرا می‌کند.

آیین نامه زنان سرپرست خانوار تغییر می‌کند

فاطمه عباسی با اعلام این که؛ مستمری ماهیانه زنان سرپرست خانوار مثل سایر گروه‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور است و با توجه به افرادی که تحت تکفل خود دارند، ماهیانه مبلغی به حساب آن‌ها واریز می‌شود، یادآور شد: سازمان بهزیستی کشور در تلاش است تا آیین نامه فعلی تحت پوشش قرار دادن زنان سرپرست خانوار را تغییر بدهد و از 40 درصد دریافتی حقوق بر اساس حقوق وزارت کار، زنان سرپرست خانواری را تحت پوشش قرار بدهد که حقوق آن‌ها از 50 تا 60 درصد حقوق تعیین شده وزارت کار کمتر باشد و بر این اساس تعداد زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این سازمان بیشتر از گذشته خواهد شد و روند فعلی تسهیل می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر