jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۸۳۰۲   ۲۸ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

حمیدرضا آصفی، دیپلمات باسابقه کشورمان با اشاره به نامه اخیر فعالان سیاسی درباره مذاکره با آمریکا گفت: از نظر بنده مذاکره با ترامپ در شرایط امروز کشور به هیچ وجه به صلاح نیست.

سخنگوی پیشین وزارت خارجه در گفتوگو با جامجم خاطرنشان کرد: مذاکره و گفتوگو بدون شک شرایط و بسترهایی دارد که در حال حاضر این روند برای ایران پیرامون گفتوگو با مقامات آمریکایی و بخصوص ترامپ فراهم نیست و بدون شک در این مقطع به ضرر منافع ملی کشورمان محسوب میشود و بنده به شخصه با آن مخالف هستم. آصفی با بیان اینکه درخواست مذاکره مستقیم با ترامپ به هیچ عنوان قابل قبول نیست، تصریح کرد: تجربیات ما میگوید دولت آمریکا به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست و این شرایط برای ترامپ مضاعف است. سفیر پیشین ایران در فرانسه با انتقاد از کسانی که تصور میکنند مذاکره مستقیم با آمریکا راهگشاست، تأکید کرد: آمریکاییها با خروج از برجام ثابت کردند به هیچ توافقی پایبند نیستند؛ در همین توافقی که با کره شمالی داشتند نیز میبینیم هنوز جوهر این توافق خشک نشده اما آمریکاییها قید «اما» و «اگر» برای این توافق آوردهاند. وی همچنین با اشاره به تشابه اسمی یکی از امضاکنندگان این نامه با او تاکید کرد این نامه را امضا نکرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر