jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۱۴۶۰۸۰   ۱۳ خرداد ۱۳۹۷  |  ۱۶:۰۰

رییس رسانه ملی در واکنش به تحریم وزارت خزانه داری آمریکا آن را نشانه ای دیگر از شواهد افول و فروپاشی آمریکا دانست و تاکید کرد: آمریکا دچار این توهم شده است که با تحریم ها و فشارهای پی درپی علیه ملت ایران می تواند راهی برای کند کردن مسیر افول خود بیابد،غافل از اینکه نتیجه این روند وحدت و انسجام بیشترملت بزرگ ایران است.

آمریکا با این تحریم ها در پی کند کردن روند افول و فروپاشی خود است

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رسانه ملی، دکتر علی عسکری در بیانیه ای با بیان اینکه تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران به ظهور فرصت هایی تاریخی برای ایران اسلامی خواهد انجامید افزوده است: نتیجه این روند ترغیب ایران به استفاده از همه ابزارهای قدرت ملی برای تادیب آمریکا، مستحکم تر و مصمم ترشدن اجزای محور مقاومت در منطقه برای خنثی کردن توطئه ها و تسریع در اضمحلال رژیم اسرائیل، تنبیه متحدان آمریکا بعنوان خائنان به دنیای اسلام و درصورت لزوم آغاز مجدد برنامه هسته ای ایران خواهد بود.

وی تحریم علیه رییس سازمان صدا وسیما جمهوری اسلامی ایران را نشانه عصبانیت آمریکا از شکسته شدن انحصار رسانه ای خود دانست و تصریح کرد: تحریم علیه رییس سازمان صدا وسیما علامتی است از اینکه آمریکا به شدت از شکسته شدن انحصار جبهه رسانه های استکباری و رسوا شدن پی در پی در پیشگاه افکارعمومی ایران و جهان عصبانی است.

رییس رسانه ملی در ادامه این بیانیه افزوده است: خانواده صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به خود می بالد که برغم همه این فشارها ذره ای در انجام ماموریت اصلی خویش که همانا نمایندگی صدای ملت ایران و ترویج ندای رهایی بخش انقلاب اسلامی است کوتاهی نکرده و ازاین پس بر عزم و تلاش انقلابی خود مصمم تر از گذشته، خواهد افزود.

دکتر علی عسکری دراین بیانیه با بیان اینکه تحریم های مضحک آمریکا علیه اینجانب به عنوان یکی از کوچک ترین آحاد ملت ایران و کمترین خادم آنها، مایه مباهات و نشانه سردرگمی، حماقت و خوی استکباری دولت آمریکاست، تاکید کرده است: اگرچه آمریکا سعی کرده است در دهه های گذشته خود را به عنوان یک قدرت جهانی پیشرو مطرح کند اما با از دست دادن مزیت های نسبی و توانایی های خود، اکنون همه جهان شاهد افول و فروپاشی آن قدرت هستند.

رییس رسانه ملی بحران های پی درپی اجتماعی، ازهم گسیختگی سیاسی ، رسوایی های سیاسی و اخلاقی حتی در سطح رییس جمهور و سردرگمی در سیاست خارجی و بن بست کامل در سیاست های مرتبط با منطقه غرب آسیا را از شواهد فروپاشی امریکا دانست و افزود : خزانه داری امریکا که تصور می کند با این تحریم ها می تواند کمکی به جلوگیری از افول دولت آمریکا نماید، باید خود پاسخگو باشد که بدهی فزاینده امریکا به جهان را چگونه خواهد پرداخت؟ آیا توان بازپرداخت این بدهی های عظیم را خواهد داشت؟

دکتر علی عسکری درادامه این بیانیه تصریح کرده است : خزانه داری آمریکا در حال و آینده محل مراجعه انبوه طلبکاران از سراسر جهان خواهد بود که طلب 21 هزار میلیارد دلاری خود از امریکا به عنوان بدهکارترین دولت جهان را مطالبه می کنند گرچه ناتوانی آمریکا نشان می دهد طلبکاران و مالباختگان خزانه داری امریکا به زودی باید بر لاشه این هیولای بزرگ حاضر شوند و بابت طلب های غیرقابل وصول خود اشک حسرت بریزند.

رییس سازمان صدا وسیما با تاکید براینکه دور جدید تحریم ها به برکت انسجام ملی درسایه تدابیر حکیمانه رهبری معظم انقلاب، برنامه ریزی و اقدام انقلابی مسئولان، استقامت تحسین برانگیز ملت و از همه بالاتر نصرت الهی راه به جایی نخواهد برد، افزود: به زودی اقتصاد ایران وارد دورانی خواهد شد که اساسا ابزار و حربه تحریم از دست دشمن گرفته می شود و خداوند را شاکرم که اینجانب و سازمان صدا و سیما نیز در پیمودن این مسیر تاریخی سهیم خواهیم بود.

هفته گذشته وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه تحریم های ظالمانه خود علیه کشورمان چند مقام مسئول، سازمان و گروه ایرانی دیگر را نیز تحریم کرد که نام رئیس سازمان صداوسیما در این فهرست وجود دارد.

متن کامل بیانیه رییس رسانه ملی به این شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

تحریم های مضحک امریکا علیه اینجانب به عنوان یکی از کوچکترین آحاد ملت ایران و کمترین خادم آنها، مایه مباهات، و نشانه سردرگمی، حماقت و خوی استکباری دولت امریکاست. اگرچه آمریکا سعی کرده در دهه های گذشته خود را به عنوان یک قدرت جهانی پیشرو مطرح کند اما با از دست دادن مزیت های نسبی و توانایی های خود، اکنون همه جهان شاهد افول و فروپاشی آن قدرت است.

به هم ریختگی داخلی آمریکا و بحران های پی در پی اجتماعی، از هم گسیختگی سیاسی، رسوایی های پی در پی سیاسی و اخلاقی حتی در سطح رییس جمهور، سردرگمی در سیاست خارجی و بن بست کامل در سیاست های مرتبط با منطقه غرب آسیا‏، هم پیمان شدن با رسواترین و جنایتکارترین دولت های منطقه خاورمیانه‏، حمایت همه جانبه از جنایات رژیم غاصب صهیونیستی، تا جایی که نفرت همه ملت های مستقل جهان برانگیخته شده است، بدعهدی و خروج از تعهدات بین المللی دولت آمریکا مانند «برجام»، شرکت دزدانه و مزورانه در تقریبا همه انواع تروریسم بین المللی از جمله ایجاد داعش و دیگر گروه های تروریستی و نهایتا شکست اقتصاد آمریکا و تبدیل آن به بدهکارترین کشور جهان، نمونه هایی از شواهد افول و فروپاشی امریکاست.

اکنون آمریکا دچار این توهم شده است که با تحریم ها و فشارهای پی در پی علیه ملت ایران می تواند راهی برای کند کردن مسیر افول خود بیابد غافل از اینکه نتیجه این روند وحدت و انسجام بیشتر ملت بزرگ ایران، ترغیب ایران به استفاده از همه ابزارهای قدرت ملی خود برای تادیب امریکا، مستحکم تر و مصمم تر شدن اجزای محور مقاومت در منطقه برای خنثی کردن توطئه ها و تسریع در اضمحلال رژیم اسرائیل و تنبیه متحدان آمریکا –که درواقع خائنان به دنیای اسلام هستند- و در صورت لزوم آغاز مجدد برنامه هسته‌ای ایران خواهد بود.

به طور خاص تحریم علیه رییس سازمان صدا وسیما علامتی است از اینکه آمریکا به شدت از شکسته شدن انحصار جبهه رسانه های استکباری و رسوا شدن پی در پی در پیشگاه افکار عمومی ایران و جهان عصبانی است. خانواده صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به خود می بالد که به رغم همه این فشارها ذره ای در انجام ماموریت اصلی خویش که همانا نمایندگی صدای ملت ایران و ترویج ندای رهایی بخش انقلاب اسلامی است کوتاهی نکرده و از این پس بر عزم و تلاش انقلابی خود مصمم تر از گذشته، خواهد افزود.

تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران نه تنها تهدید نیست بلکه به ظهور فرصت هایی تاریخی برای ملت ایران خواهد انجامید.

اینجانب این تحریم ها را نه تنها تهدید نمی دانم بلکه اطمینان دارم با اتکا به توانمندی های انسانی، علمی و فنی و طراحی های هوشمندانه ای که ملهم از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حال انجام است به زودی اقتصاد ایران وارد دورانی خواهد شد که اساسا ابزار و حربه تحریم از دست دشمن گرفته می شود و خداوند را شاکرم که اینجانب و سازمان صدا و سیما نیز در پیمودن این مسیر تاریخی سهیم خواهیم بود. ملت بزرگ ایران چنانکه امام عظیم الشان فرمود مصمم است که امریکا را زیر پا بگذارد و آن را به خاک مذلت بنشاند.

خزانه داری آمریکا که تصور می کند با این تحریم ها می تواند کمکی به جلوگیری از افول دولت آمریکا نماید، باید خود پاسخگو باشد که بدهی فزاینده آمریکا به جهان را چگونه خواهد پرداخت؟ آیا توان بازپرداخت این بدهی های عظیم را خواهد داشت؟ خزانه داری آمریکا در حال و آینده محل مراجعه انبوه طلبکاران از سراسر جهان خواهد بود که طلب 21000 میلیارد دلاری خود از آمریکا - به عنوان بدهکارترین دولت جهان- را مطالبه می کنند گرچه ناتوانی امریکا نشان می دهد طلبکاران و مالباختگان خزانه داری امریکا به زودی باید بر لاشه این هیولای بزرگ حاضر شوند و بابت طلب های غیر قابل وصول خود اشک حسرت بریزند!

بی تردید دور جدید تحریم ها نیز که تنها حربه باقی مانده آمریکا در مقابله با ملت توانا و هوشیار ایران است به برکت انسجام ملی در سایه تدابیر حکیمانه رهبری معظم انقلاب، برنامه ریزی و اقدام انقلابی مسئولان، استقامت تحسین برانگیز ملت و از همه بالاتر نصرت الهی راه به جایی نخواهد برد و ایران اسلامی مقاوم و سربلند به راه پرافتخار خود ادامه خواهد داد.

به پاس خدمتگزاری ملت در صدا و سیمای جمهوری اسلامی و به شکرانه توفیق در ناامید کردن و استیصال شیطان بزرگ بر آستان پروردگار رئوف قادر متعال سجده شکر می گزارم.

وَمَا النَّصْرُ إِلَّا مِنْ عِندِ اللَّهِ
عبدالعلی علی عسکری
رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
سیمین، عاشق زندگی بود

گفت‌وگو با عاطفه رضوی، یکی از علاقه‌مندان سیمین دانشور در صدمین سالروز تولد این نویسنده

سیمین، عاشق زندگی بود

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر