jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۱۴۶۰۱۶ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷  |  ۱۰:۳۵

90 درصد زنان علائم سندرم پیش از قاعدگی را تجربه می‌کنند

کنترل نفخ سندرم قاعدگی

طبق گزارش اداره بهداشت زنان آمریکا، حدود 90 درصد زنان حداقل برخی علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) را تجربه می‌کنند.

کنترل نفخ سندرم قاعدگی

نفخ و احساس سنگینی در شکم یکی از این علائم است که به‌دلیل احتباس آب براثر تغییرات هورمونی بروز می‌کند بنابراین تمرکز بر راه‌هایی که از میزان احتباس آب بکاهد به کاهش بروز نفخ کمک خواهد کرد.

کاهش مصرف نمک : محدود کردن مصرف نمک در هفته قبل از قاعدگی می‌تواند به جلوگیری از احتباس آب کمک کند. اجتناب از غذاهای فرآوری شده یا انتخاب گزینه‌هایی با سدیم پایین می‌تواند کمک‌کننده باشد.

نوشیدن آب بیشتر: شاید به نظر عجیب برسد، اما نوشیدن آب بیشتر، بهترین راه برای کاهش نفخ PMS است. نوشیدن آب زیاد بدن را ترغیب به رهاسازی آبی می‌کند که ذخیره کرده است.

پرهیز از مصرف کربوهیدرات‌های فرآوری شده: مصرف نشاسته، قندها و کربوهیدرات‌های تصفیه شده در شرایطی که از PMS رنج می‌برید، باعث می‌شود فرآوری استروژن در بدن دچار مشکل شود. مصرف این مواد غذایی همچنین افزایش سطح قند خون، افزایش جذب سدیم توسط کلیه‌ها و بروز نفخ بیشتر را درپی خواهد داشت. به جای این مواد غذایی کربوهیدرات‌های پیچیده مثل غلات کامل، جو و برنج قهوه‌ای را به رژیم غذایی خود بیفزایید.

اضافه کردن تعداد وعده‌های غذایی و کاهش حجم غذا: خوردن مقادیر کمتر به دفعات بیشتر از احساس پری بیش از حد که اغلب به نفخ منجر می‌شود، جلوگیری می‌کند. این کار همچنین با تنظیم قند خون به کاهش نفخ منجر می‌شود.

ورزش کردن: بی‌تحرکی و عدم فعالیت، نفخ ناشی از احتباس آب را شدت می‌بخشد. مطالعات نشان می‌دهد زنانی که به طور منظم ورزش می‌کنند کمتر از علائم PMS رنج می‌برند. کاهش سایر علائم PMS به کاهش نفخ نیز کمک خواهد کرد.

مصرف مکمل‌های کلسیم و منیزیم : اگر رژیم غذایی‌تان مقادیر مورد نیاز روزانه از این مواد معدنی را تامین نمی‌کند، این کمبود را با مصرف مکمل جبران کنید. کلسیم، منیزیم و پتاسیم به کاهش اثرات نفخ کمک می‌کنند.

ویتامین‌ها: مصرف مقادیرکافی ویتامین B6 به‌دلیل تاثیر مثبت این ویتامین بر انتقال‌دهنده‌های عصبی که مسئول کنترل درد در مغز هستند و نیز تاثیر مثبت بر مدیریت هورمون‌ها می‌تواند به درمان PMS و کاهش بروز نفخ کمک کند.

منبع: healthcentral.com

یاسمین مشرف / جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر