jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۵۸۷۶   ۱۳ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

اروپا مدت‌ها است در توسعه فناوری‌های جدید، خود را در قد و قواره آمریکا دیده و سعی کرده با انجام سرمایه‌گذاری‌هایی در این زمینه، استارت‌آپ‌های فناورانه را تحت نسخه اروپایی توسعه داده و «سیلیکون ولی» اروپایی بسازد.

فرهنگ اروپایی مبتنی بر ریسک کمتر بناشده و این امر مانعی بر سر راه ایجاد «گوگل اروپایی» بوده است. درست برعکس اروپا، فرهنگ ریسکپذیری در آمریکا بالا بوده و همین امر باعث شده است تا نوآوری بیشتری در آنسوی اقیانوس ایجادشده و در اروپا با شکست مواجه شود. به گزارش جامجم و به نقل از خبرآنلاین، هفته گذشته در نشست بالکان، برلین و پاریس سند تأمین مالی طرحهای بلندپروازانه فناوری را از طریق شورای نوآوری اروپا منتشر کردند. تلاش مشترک برای بهبود سرمایهگذاری و تنظیم مقررات بازار نوآوریهای موفقیتآمیز و ایجاد و رشد استارتآپهای فناورانه بهعنوان موتور محرک اروپا در چشمانداز این سند تعریفشده است.

آلمان و فرانسه بهعنوان دو عضو قدرتمند اتحادیه قصد دارند این سند را به امضای رهبران اتحادیه که قرار است در ماه ژوئن نشست مهمی برگزار کنند، بهعنوان قانون تصویب کنند تا فناوریهای نو و دیجیتال در این قاره پا به پای رقبای آمریکایی و چینی جلو رود. قرار است شبکهای ایجاد شود تا نوآوریهای موفق اروپایی مستقیماً وارد بازار مصرف شود و به این ترتیب کشورهای اروپایی در بخش آیتی و فناوریهای نو حرفی برای گفتن داشته باشند. فرانسه قول داده است سرمایه 5/11 میلیارد یورویی را برای توسعه هوش مصنوعی بکار گیرد تا در سال 1401/ ۲۰۲۲ بتواند بر رهبری آمریکا و چین در این زمینه غلبه کند. فرانسه و آلمان روی رهبران فناوری در دانشگاه و همچنین کارآفرینان برتر سرمایهگذاری و از طرحهای پرریسک حمایت خواهند کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر