رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری یکی از سارقین حرفه‌ای از طایفه فیوج خبر داد که با همدستی برادرش اقدام به سرقت از اتباع کشور‌های خارجی می‌کرد.
کد خبر: ۱۱۴۳۹۷۰
سرقت ارز از اتباع خارجی در پوشش مامور دولت +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ کرم یوسف وند گفت: ۲۲ اسفند ماه سال گذشته از کلانتری ۱۶۷ دولت آباد پرونده‌ای تحت عنوان «سرقت به شیوه غصب عناوین» به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واصل شد که شاکی پرونده در آن عنوان کرده بود سارقین تحت عنوان مأمورین یکی از وزارتخانه‌های دولتی و با استفاده از یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ اقدام به سرقت مبلغ ۴۵۰۰ دلار از وی کرده است.

مالباخته (از اتباع کشور‌های همسایه) پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهارات خود به کارآگاهان توضیح داد: در منطقه دولت آباد – خیابان قدس در حال تردد بودم که یک خودرو پراید سفید رنگ با دو سرنشین، در حالیکه شیشه‌های آن دودی بود جلوی من ایستاد؛ یک نفر از ماشین پیاده شد و در حالیکه کاملا به زبانی عربی مسلط بود، خودش را به عنوان مامور یکی از وزاتخانه‌ها معرفی کرد؛ به این بهانه که پول‌های همراه من احتمالا جعلی و قلابی است، از من خواست تا پول هایم را جهت بررسی در اختیارش قرار دهم؛ با توجه به ظاهر این شخص و همچنین خودروی آنها که تجهیزات پلیسی از قبیل: چراغ LED و ... بر روی آن نصب شده بود به آنها اعتماد کرده و بسته دلار‌های همراه خود را در اختیار این شخص گذاشتم؛ این شخص کمتر از یک دقیقه؟! تمامی پول‌ها را بررسی کرد و عنوان داشت که پول‌ها واقعی است. بلافاصله سوار ماشین شد و همراه نفر دوم که راننده بود، به سرعت از محل دور شدند؛ پس از آن و در شمارش دقیق پول‌ها متوجه شدم که مبلغ ۴۵۰۰ دلار از من سرقت شده و این افراد به شیوه کف زنی اقدام به سرقت کردند.

سرهنگ کرم یوسف وند در خصوص روند شناسایی و دستگیری یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای از طایفه فیوج عنوان داشت: با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان اطمینان داشتند که سرقت می‌بایست توسط یکی از سارقین حرفه‌ای از طایفه فیوج انجام شده باشد؛ در ادامه، با انجام چهره نگاری و بهره گیری از سوابق مجرمان طایفه فیوج، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمان حرفه‌ای طایفه فیوج به نام «یحیی.ب» (متولد ۱۳۷۰) شدند که از سال ۱۳۸۵ تاکنون بار‌ها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف «مشارکت در سرقت»، «جعل گذرنامه»، «غصب عناوین دولتی»، «کف زنی»، «سرقت چک‌های بین بانکی»، «خروج غیرمجاز از کشور» دستگیر و روانه زندان شده و حتی یک بار نیز در کشور ترکیه به اتهام سرقت دستگیر و مدتی را در زندان سپری کرده است.

با شناسایی تصویر «یحیی.ب» از سوی مالباخته، کارآگاهان با شناسایی مخفیگاه وی در شهرستان شهریار – منطقه وائین، با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام شده ۲۶ اردیبهشت ماه موفق به دستگیری متهم شدند.

«یحیی.ب» در اظهاراتش صراحتا به سرقت‌های متعدد از اتباع کشور‌های خارجی اعتراف کرد و عنوان داشت که برادرش به نام فرید (۳۰ ساله) نیز در سرقت‌ها همراه او بوده است؛ با شناسایی «فرید» به عنوان دومین متهم پرونده، کارآگاهان در تحقیقات تکمیلی اطلاع پیدا کردند که فرید به قصد سرقت از کشور خارج شده و قرار بوده تا یحیی نیز در چند روز آینده به او ملحق شود که قبل از خروج از کشور توسط آن‌ها دستگیر شده است.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم پرونده گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به سرقت‌های تحت پوشش عناوین دولتی بویژه سرقت از اتباع سایر کشور‌ها، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهم و بویژه شناسایی دیگر شکات و مالباختگان، هماهنگی لازم با بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری برای انتشار بدون پوشش تصویر متهم انجام شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها