jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۴۲۲۸۷ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۱۰:۰۱

مرد میانسال که شاهد گروگانگیری مرگباری بود، پس از 27‌سال راز این جنایت را فاش کرد. او مدعی شده، مقتول به خوابش آمده و اصرار کرده راز جنایت را فاش کند.

خوابی برای افشای گروگانگیری مرگبار پس از 27 سال

به گزارش جام‌جم، مرد میانسال گمان نمی‌کرد مردی که در جریان گروگانگیری به قتل رسیده بود، بعد از 27 سال به خوابش بیاید و برای پایان دادن به چشم‌انتظاری خانواده‌اش از او کمک بخواهد.

دو روز پیش مردی 51 ساله با حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران راز آدم‌ربایی مرگباری را فاش کرد. وی به افسر تحقیق گفت: اوایل تابستان 70 بود.آن موقع من به عنوان مهمان به خانه دخترعمه‌ام در محله نوبنیاد تهران رفته بودم. نیمه‌شب از پسر دخترعمه‌ام خواستم حالا که خانواده‌ام به سفر رفته‌اند و من تنها هستم، با من به خانه‌مان بیاید و با هم باشیم که او قبول کرد. او سوار خودروی پرایدم شد و ساعت 2 بامداد به سمت خانه‌مان در محله جمالزاده حرکت کردیم. حوالی میدان توحید بودیم که ناگهان توجهمان به یک خودروی پیکان جلب شد. علاوه بر راننده مردی در صندلی عقب نشسته بود و پسر جوانی را که کنارش قرارداشت کتک می‌زد. آن جوان فریاد می‌زد مرا ربوده‌اند، کمکم کنید.

وی افزود: او بشدت کتک خورده بود. همان موقع مرد آدم‌ربا سر او را به زیر صندلی برد و فریاد زد آرام باش وگرنه تو را می‌کشم. با نوه عمه‌ام حرف زدم و تصمیم گرفتیم خودرو را تعقیب کنیم اما حوالی میدان جمهوری خودروی آدم‌رباها را گم کردیم. صبح به کلانتری نواب رفتم و ماجرای آن شب را گزارش دادم. حوالی محل کارم در بازار صفویه که رسیدم، چند زن را دیدم که جسدی را در کاوری می‌گذاشتند. کنجکاو شدم و به سمتشان رفتم. آنها می‌گفتند جسد را در جوی آب یافته‌اند. با دیدن جسد شوکه شدم و آن را شناختم. او همان فردی بود که نیمه‌شب در خودروی سواری دیدم. ترسیدم و فرار کردم. ماجرا را به نوه عمه‌ام گفتم و از ترس دیگر پیگیر ماجرا نشدیم. ترسیدیم اگر دوباره به پلیس بگوییم پای خودمان هم به این پرونده باز شود.

مرد میانسال ادامه داد: با گذشت 27 سال از این ماجرا، چند روز پیش خواب پسر جوان را دیدم که از من خواست موضوع را به پلیس خبر دهم. زمانی که این خواب را پی در پی دیدم، تصمیم گرفتم به اداره پلیس بیایم و بعداز 27 سال راز مرگ گروگان را بازگو کنم.

با تشکیل پرونده قضایی در شعبه سوم بازپرسی دادسرای جنایی تهران، و با دستور بازپرس سجاد منافی‌ آذر، تحقیقات پلیسی برای رازگشایی از این پرونده آغاز شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر