jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۱۴۴۶   ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: بر اساس اعلام پزشکی قانونی 35 درصد علل مرگ افراد 15 تا 40 ساله در تهران ضربه مغزی است که یکی از شایع‌ترین علل مرگ در این شهر است، اما این موضوع به بررسی دقیق‌تر نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، رضا ملکزاده در مراسم رونمایی از دستاوردها و محصولات دانش بنیان مرکز تحقیقات پزشکی قانونی افزود: سازمان پزشکی قانونی ضربه مغزی را دلیل این مرگها در تهران اعلام میکند که ممکن است ناشی از حوادث ترافیکی یا حوادث ناشی از ساخت و سازها در تهران، مانند برخورد آجر به سر مردم هنگام ساختمان سازی باشد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: باید علت این مرگها را در تهران به دقت شناسایی کرد، چون تابلوی علل مرگ در این شهر بسیار مهم است.

وی عنوان کرد: باید کارهای مشترکی با سازمان پزشکی قانونی انجام شود تا برخی از این مشکلات و مسائل برای شناسایی بهتر علل مرگ در تهران حل شود.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: یک مساله مهم در سازمان پزشکی قانونی، نبود اتوپسی (کالبدشکافی) در ایران است و در همه جای ایران این کار تعطیل شده، البته اتوپسی برای تحقیقات پزشکی ضروری است.

وی یادآور شد: ما علاقهمندیم به سوالهایی که در بخش تحقیقات وجود دارد، پاسخ دهیم و آمادگی داریم از طرحهای داخلی حمایت کنیم تا اجرا شود.

ملک زاده ادامه داد: باید در مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، شرکتهای دانش بنیان ایجاد و امکانات مورد نیاز آنها نیز تامین شود، چون بودجههای دولتی محدود است و کارهای مهم را نمیتوان با این بودجهها انجام داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر