jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۰۳۳۱ ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

«ایران جای ترسناکی نیست، شاید رانندگی مردم آن وحشتناک باشد، اما آنها به هیچ‌وجه تروریست نیستند.»

به گزارش ایسنا، «جان» اهل پورتوریکو است؛ مجمعالجزایری در شمال شرقی منطقه کارائیب از نواحی غیرضمیمه ایالات متحده آمریکا که تحت حاکمیت سیاسی این کشور قرار دارد و مردمش با گذرنامه آمریکایی سفر میکنند. او تا حالا 157 کشور را دیده است و سه سال پیش به ایران آمده و بتازگی دومین سفرش را به کشورمان تجربه کرده. جان خودش را «پسر ایران» معرفی میکند، درحالیکه بین دوستانش با عنوان توریست آمریکایی شناخته میشود.او پیش از آنکه موفق شود ویزای ایران را برای دومینبار بگیرد، به قشم و کیش سفر کرده بود؛ جزایری که ورود به آنها بدون ویزا امکانپذیر است. این گردشگر در پایان سفرش کارنامهای را برای ایران تهیه کرده و به آنچه ممکن است گردشگران دیگر لازم داشته باشند، درباره کیفیت خدمات و زیرساخت سفر در ایران بدانند، امتیازهایی داده است تا شاید ذهنیتسازی مثبتی کرده باشد. او در سفر قبلیاش هم کارنامه مشابهی را تهیه کرده بود که اینبار بر پایه تجربههای جدیدش و واقعیتهایی که یافته، امتیازها را با اندک تغییرات در کارنامه 2018 ایران ثبت کرده است. این گردشگر در اینستاگرامش نوشته است؛ «امیدوارم پس از 3 هزار کیلومتر که در 75 روز طی کردم قادر باشم به همه نشان دهم ایران جای ترسناکی نیست، مهمتر آنکه مردم این کشور تروریست نیستند، آنها ممکن است در رانندگی وحشتناک باشند، اما به هیچوجه تروریست نیستند.» او درباره غذا، زندگی شبانه، امنیت، حمل و نقل، رانندگی و هزینه سفر در ایران نظراتی را نیز مطرح کرده است. جان که شیفته قورمهسبزی است، گفته؛ در ایران تنوع غذاهای خوشمزه و گسترده است و در این کشور هیچکس گرسنه نخواهد ماند، مگر اینکه گیاهخوار باشد! دیدگاه او درباره امنیت ایران مشابه سایر گردشگران خارجی است که تجربه سفر به کشورمان را داشتهاند. او ایران را امنترین کشوری میداند که تا کنون به آن سفر کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر