jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۱۳۹۵۹۶ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۱۲:۴۱

مسئول کمیته ویژه حقوقی قضایی مجلس بر ضرورت تشریح مبانی فکری استاد مطهری در رشته های فنی مهندسی تاکید کرد و گفت: مسئولان به تأسی از این بزرگ مرد عرصه علم آموزه های اسلامی را صرفا در کلام خلاصه نکنند و برای تکریم عملی فرهنگیان و رفع مشکلات معیشتی آنان تلاش کنند.

تکریم معلم کلامی نباشد،مسئولان عمل کنند/ ضرورت تبیین اندیشه مطهری در رشته‌های ریاضی فیزیک و فنی

محمد علی پور مختار در گفت و گو با جام جم آنلاین با تاکید بر اینکه هفته معلم کاملا بجا با سالروز شهادت استاد مطهری پیوند خورده است، گفت: نقش این روحانی برجسته در شکل گیری انقلاب و در تئوری سازی انقلاب مبتنی بر احکام اسلامی تاثیر بسزایی داشته است. از این رو مزین شدن روز معلم با نام مطهری یک افتخار و یک فرصت برای جامعه فرهنگی محسوب می شود.

وی افزود: معلمان باید دنباله رو رسالت استاد مطهری باشند و اگرچه ممکن است به لحاظ معرفتی و علم با ایشان در یک راستا قرار نگیرند اما بیان و تشریح افکار او در مدارس حتی در کلاس های ریاضی،فیزک و شیمی و رشته های غیر علوم انسانی یک ضرورت است و سایر دانش آموزان و دانشجویان رشته های فنی هم باید از کتاب ها و آثار مطهری بهره و برداشت لازم را ببرند.

این نماینده مجلس روش تربیتی و پرورشی مطهری را یکی دیگر از ابعاد شخصیتی این معلم وارسته بشمار آورد و تصریح کرد: تعداد زیادی از علما واساتید حوزه و دانشگاه روزگاری شاگرد مطهری بوده اند و در حال حاضر خود تربیت دهنده نسل فعلی جامعه هستند. بنابراین نگاهی که ما به جایگاه معلم داریم فراتر از نام معلم است چرا که طبق فرمایش امام (ره) تعلیم،تربیت و آموزش شغل انبیاست و طبیعتا فرهنگیان ما جا پای پیامبران می گذارند و در جهت هدایت بشر گام بر می دارند.

پور مختار خاطر نشان کرد: یک نظام آموزشی و پرورشی توسعه یافته مولود پیشرفت و توسعه هر کشوری خواهد شد و معلمان و اساتید حوزه و دانشگاه ، موتور محرک این نظام هستند. پس شایسته است دولت و مجلس بیشتر از گذشته به این موتور محرکه توجه کنند تا با تمرکز و آسودگی خاطر بیشتری مولفه های توسعه دهنده کشور که همانا دانش آموزان امروز هستند را تربیت و آموزش دهند.

وی ابراز امیداوری کرد: با تاسی از اندیشه بزرگمرد عرصه علم و اندیشه، شهید مرتضی مطهری که هم در کلام و هم در عمل مبانی اسلام را در انقلاب نهادینه کرد و یکی از این مبانی کرامت انسان ها و قدر شناسی از مقام آن هاست، از زحمات همکاران فرهنگی کشور به شکل ارزنده ای قدرانی کنیم.

مسئول کمیته ویژه حقوقی قضایی مجلس افزود: بارزترین نوع قدردانی بدون تردید در رسیدگی به مشکلات معیشتی و امور رفاهی معلمان خلاصه می شود و مسئولان ما تنها به تکریم کلامی این عزیزان کفایت نکنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

مصاف جدی با یقه سفیدها

مصاف جدی با یقه سفیدها

تاکنون تلاش‌های زیادی برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت قضایی و اجتماعی از سوی آیت‌ا... رئیسی، رئیس قوه‌قضاییه صورت گرفته و نتایجی در برداشته است اما با این وصف، موضوع صدور دستورالعمل اجرایی قانون اعاده اموال نامشروع مسؤولان را شاید بتوان جزو برجسته‌ترین اقدامات صورت گرفته در این زمینه دانست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر