jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۹۲۲۶ ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

شهروندان فلسطینی بعد از ظهر دیروز در ششمین جمعه راهپیمایی حق بازگشت که «جمعه کارگران فلسطین» نامگذاری شده بود، شرکت کردند. بر اساس این گزارش، تک‌تیراندازان صهیونیست همچون دفعات قبل به منظور سرکوب راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز فلسطینیان به سمت آنها گلوله جنگی شلیک کردند که در پی این تیراندازی‌ها شماری از شهروندان فلسطینی زخمی شدند.

همچنین شماری از شهروندان فلسطینی نیز در پی استنشاق گازهای اشک‌آور شلیک شده توسط نظامیان صهیونیست زخمی شدند. هزاران شهروند فلسطینی از ساعات اولیه صبح دیروز برای شرکت در راهپیمایی بازگشت بزرگ و در هم شکستن محاصره اسرائیل، به چادرهای «بازگشت» آمدند.

در یک خبر دیگر، شورای ملی فلسطین دیروز به کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» دستور داد تا زمان به رسمیت شناختن دولت فلسطین با مرزهای 1967، به رسمیت شناختن «اسرائیل» را تعلیق کند. به گفته این شورا «دوره انتقالی» که در توافق‌های پیشین از جمله «اسلو» مطرح شده بود، دیگر وجود ندارد و رژیم صهیونیستی به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نبوده است. شورای ملی همچنین تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در معرفی قدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی و قصد وی برای انتقال سفارت آمریکا به این شهر را غیرقانونی خواند و آن را محکوم کرد و گفت این نهاد فلسطینی، راه‌حل‌های موقت و مرحله‌ای و کنار زده شدن پرونده قدس، آوارگان و نادیده گرفتن شهرک‌های اسرائیلی و... را تحت هیچ عنوانی همچون «معامله قرن» نمی‌پذیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر