jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۹۱۸۱ ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

بین جشنواره‌های مختلف، یک جشنواره دیگر هم جا باز کرده که قرار است با محور رزمندگان و ایثارگران به سراغ آثار سینمایی برود. حالا خبر رسیده که داوران این جشنواره هم معرفی شده‌اند. متولی این جشنواره بنیاد شهید و امور ایثارگران است. سید مرتضی حسینی، مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و مدیر گروه تلویزیونی شاهد در گفت‌وگو با ستاد خبری دومین جشنواره ملی فیلم ایثار به معرفی هیأت داوری این جشنواره پرداخت و گفت: آقایان مصطفی رزاق‌کریمی، مهدی فرجی، سیدحسین حق‌گو، محمدتقی فهیم و خانم مرجان ریاحی، آثار رسیده به بخش‌های مختلف دومین جشنواره ملی فیلم ایثار را داوری خواهند کرد.

وی افزود: دومین جشنواره ملی فیلم ایثار با شعار «ترویج فرهنگ ایثار، افزایش امنیت و آرامش» برگزار میشود. این جشنواره برآن است تا با نمایش آثار هنرمندان متعهد، خوش ذوق و توانمند در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی جامعه ایثارگری با محور شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده محترم آنها اقدامی شایسته نماید تا ضمن کمک به تعمیق ارزشهای اسلامی، آگاهی بخشی به نسل جوان و نیز ترغیب هنرمندان به تولید آثاری در این راستا، زمینه کشف خلاقیتهای هنری و فرهنگی را در عرصه رسانههای صوتی و تصویری فراهم آورد.

حسینی یادآور شد: دومین جشنواره ملی فیلم ایثار در شش بخش ثابت و یک بخش ویژه برگزار خواهد شد. بخش ویژه شامل فیلمهای 120 ثانیهای با موضوع ایثار اجتماعی است که جوایزی ارزنده برای برگزیدگان این بخش در نظر گرفته شده است. بخشهای ثابت جشنواره عبارتند از: فیلم مستند با حداکثر زمان 40 دقیقه، فیلم کوتاه داستانی با حداکثر زمان 40 دقیقه، پویانمایی (انیمیشن) با حداکثر زمان 15 دقیقه، نماهنگ با سقف زمانی پنج دقیقه، فیلمهای مردمی که همه مردم با خلق فیلمهایی به وسیله دوربین خانگی با سقف زمانی پنج دقیقه شرکت کنند و بخش ایده، طرح و فیلمنامههای کوتاه که باید در سه برگ A4 نوشته شود.

مدیر گروه تلویزیونی شاهد تأکید کرد: آثاری که در راستای اهداف جشنواره مناسب تشخیص داده شوند، علاوهبر اعطای جوایز، نسبت به خرید آنها اقدام خواهد شد.

وی همچنین در ادامه با اشاره به آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا پایان روز 30 خرداد سال جاری، زمان برگزاری مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی فیلم ایثار را اول مرداد 97 در تالار ایوان شمس اعلام کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر