jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۳۸۸۵۲   ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۸:۰۰

پسر نوجوان که از یک سال قبل به خاطر اخاذی از 25 مسافر در کانون اصلاح و تربیت به‌سر می‌برد، دیروز در حالی پای میز محاکمه ایستاد که رضایت 24 نفر از شاکی‌ها را جلب کرد.

محاکمه پسر نوجوان به خاطر اخاذی از 25 مرد!

به گزارش جام‌جم، علی 18 ساله یک سال قبل با همدستی یکی از دوستانش به نام امیر سوار بر پراید، نقشه اخاذی از مسافرها را اجرا می‌کرد.

وی و همدستش در پوشش مسافربر 25 مرد را به تله انداختند و اموال آنها را سرقت کردند. علی چون در مدت یک سال توانست رضایت 24 نفر از شاکی‌ها را جلب کند، دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران که ویژه رسیدگی به جرایم اطفال است پای میز محاکمه ایستاد؛ ولی همدست وی همچنان در کانون اصلاح و تربیت است تا در فرصتی دیگر به جرم‌های او رسیدگی شود.

ابتدای این جلسه تنها شاکی پرونده به تشریح شکایتش پرداخت و گفت: آن زمان دانشجو بودم. می‌خواستم از دانشگاه به خانه برگردم که به مقصد خیابان آزادی سوار پراید شدم. علی، راننده و دوستش روی صندلی شاگرد نشسته بود. آنها پس از طی مسافتی تغییر مسیر دادند. وقتی به آنها اعتراض کردم به رویم چاقو کشیدند. دو پسر نوجوان با تهدید، گوشی موبایل، پول و کارت عابربانکم را دزدیدند و سپس مرا از ماشین بیرون انداختند. به همین خاطر از آنها شکایت دارم.

سپس علی در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: یک سال است در کانون اصلاح و تربیت هستم. قبول دارم سابقه سرقت داشتم، ولی وقتی با امیر تصمیم به اخاذی گرفتیم بچه بودیم. ما اشتباه کردیم و حالا پشیمان هستیم. دراین مدت برادرم 24 نفر از شاکی‌ها را پیدا کرد و رضایت آنها را گرفت. حالا از دادگاه مهلت یکماهه می‌خواهم تا در این مدت برادرم رضایت این شاکی را نیز جلب کند .

در این میان تنها شاکی پرونده گفت: چون علی و همدستش نوجوان بودند حاضرم از آنها گذشت کنم، ولی باید همه خسارتم را بپردازند.

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها