jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۷۵۲۱ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مطالعه جدید محققان نشان می‌دهد حتی یک ضربه خفیف به سر می‌تواند ریسک ابتلا به بیماری پارکینسون را تا 56 درصد افزایش دهد. به گفته محققان دانشگاه کالیفرنیا، این یافته به این معنی نیست که هر فرد که به سرش در طول زندگی ضربه می‌خورد دچار بیماری پارکینسون می‌شود.

در این مطالعه 325 هزار کهنه سرباز که نیمی از آنها در طول زندگی دچار ضربه به سر شده بودند با نیمی دیگر که هیچ ضربه به سری را تجربه نکرده بودند، به مدت 12 سال تحت نظر قرار گرفتند. هیچیک از شرکتکنندگان در شروع مطالعه دچار بیماری پارکینسون نبودند. در طول مدت مطالعه، حدود 1500 نفر مبتلا به بیماری پارکینسون تشخیص داده شدند که از بین آنها، 949 نفر قبلا دچار ضربه به سر شده بودند. در مجموع محققان دریافتند ریسک کلی بیماری پارکینسون برای افرادی که دچار هر نوع ضربه به سر (خفیف تا شدید) شده بودند 71 درصد بیشتر است. یافتهها نشان داد ریسک پارکینسون در ضربه ملایم به سر 65 درصد بیشتر، در حالی که در ضربه متوسط تا شدید به سر 83 درصد بیشتر است./ مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر