jamejamonline
فرهنگی هنرهای تجسمی کد خبر: ۱۱۳۵۹۵۵ ۳۰ فروردين ۱۳۹۷  |  ۱۰:۱۸

این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر که از امروز (پنجشنبه) آغاز به کار می کند، یک بخش جنبی با عنوان «زیتون‌های زخمی» دارد که روی نمایش فیلم‌های مهم از کارگردانان جهان با موضوع سرزمین‌های اشغالی تمرکز دارد. در همین ارتباط روز چهارشنبه نمایشگاهی از مجموعه عکس‌های آلفرد یعقوب‌زاده از نخستین قیام انتفاضه در ۱۹۸۷ تا قیام سال ۲۰۱۵ از فلسطین در گالری شماره 14 گشایش یافت. البته او که قرار بود در افتتاحیه نمایشگاهش حضور داشته باشد، به ایران نیامد.

گشایش نمایشگاه آلفرد یعقوب زاده با عکس هایی از فلسطین

به گزارش جام جم آنلاین، در مراسم گشایش نمایشگاه «زیتون‌های زخمی» سیدرضا میرکریمی دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر، سیف‌الله صمدیان مدیر رویدادهای ویژه این جشنواره و جمعی از عکاسان خبری و مدیران فرهنگی حضور داشتند.

قبل از این اعلام شده بود در این نمایشگاه آلفرد یعقوب‌زاده حضور دارد و حتی قرار بود ورک‌شاپ‌های حرفه‌ای توسط او برگزار شود. با این حال این عکاس ساکن پاریس به ایران نیامد.

در نمایشگاه «زیتون‌های زخمی» عکس هایی از مقاومت مردم فلسطین در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی، قاب‌هایی از زندگی جاری مردم مانند کشاورزی و دامپروری و یا مدرسه رفتن کودکان به معرض تماشاست. همچنین در این نمایشگاه عکس هایی از گرافیتی های هنرمندان روی دیوار حائل میان سرزمین های اشغالی و رژیم اشغالگر دیده می شود.

علاقه‌مندان برای بازدید از این عکس‌ها می‌توانند به خیابان خارک، پلاک 14، گالری شماره ۱۴ مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر