jamejamonline
استان ها کهگیلویر و بویراحمد کد خبر: ۱۱۳۳۸۸۳ ۲۱ فروردين ۱۳۹۷  |  ۲۱:۱۰

رئیس کمیسیون عمران مجلس از ارسال پرونده تخلف هواپیمایی آسمان در سقوط ATR۷۲ خبر داد.

ارسال پرونده تخلف هواپیمایی آسمان در حادثه یاسوج به قوه قضاییه

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، محمدرضا رضایی با اشاره به آخرین جزییات پرونده سقوط هواپیمای تهران -یاسوج، گفت: در این پرونده طبق طبق بررسی های انجام شده اشتباه محرز از سوی خلبان انجام شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجموعه ای از عوامل منجر به سقوط هواپیمای تهران - یاسوج شده است، افزود: اکنون در حال بررسی زمینه‌ها و عواملی هستیم که منجر به اشتباه خلبان در این پرواز شده است.

لحظه آخر اشتباه خلبان منجر به سقوط هواپیما شده است

نماینده مردم جهرم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه شرکت هواپیمایی آسمان نیز در موضوع سقوط هواپیمای ATR۷۲ مقصر است، تصریح کرد: لحظه آخر اشتباه خلبان منجر به سقوط هواپیما شده اما باید بدانیم که عوامل زمینه ساز در بروز این حادثه کم نبوده است.

رضایی با بیان اینکه ریسک پرواز در شرایط جوی بسیار بالا بوده است، گفت: شرکت هواپیمایی آسمان در این موضوع تقصیر کمتری به نسبت خلبان ندارد.

وی ادامه داد: در یک شرایط سخت جوی، ارتفاعات دنا و وضعیت خاص فرودگاه و همچنین کمک خلبانی که تازه ساعت ۹۰ ساعت از رواز وی گذشته این حادثه رخ داده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: طبق روال اداری تخلف هواپیمایی آسمان نیز به قوه قضاییه برای رسیدگی نهایی ارجاع خواهد شد، البته بررسی ها در این خصوص همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: