jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۳۲۹۳۳   ۱۹ فروردين ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

خنک کردن چشم‌ها باعث کاهش تورم زیر چشم می‌شود .

محمد آذرفر، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در خصوص ارتباط تغذیه و از بین رفتن پف زیر چشمها اظهار کرد: یکی از علل بروز ورم زیر چشم حبس شدن آب و مایعات در بدن است، این موضوع نیز به دلیل غلظت زیاد نمک در آن ناحیه است؛ از این رو اگر شب پیش با گریه خوابیده یا غذای شور خورده باشید صبح که از خواب بر میخیزید با یک کیسه متورم کوچک در زیر چشمتان رو به رو خواهید شد.

وی افزود: نمک موجود در اشک یا غذایتان باعث کشیده شدن آب به سمت صورت شما شده و در نتیجه آب زیر چشمهای شما جمع میشود؛ برای دفع نمک به مقدار زیاد آب بنوشید، این کار تورم زیر چشمهای شما را نیز برطرف خواهد کرد در ضمن روز بعد نیز باید از خوردن نمک بپرهیزید. تا حد امکان نیز از نوشیدن نسکافه، قهوه و دیگر نوشیدنیهایی که باعث دهیدراتاسیون بدن شما میشود اجتناب کنید.

وی با بیان اینکه خنک کردن چشمها باعث کاهش تورم زیر چشم میشود، افزود: به همین دلیل هم هست که بسیاری از افراد برای از بین بردن تورمشان از برشهای خیار و تأثیر خنکی آن روی چشمها استفاده میکنند؛ خیاری را که از چند ساعت قبل در یخچال بوده و خنک شده است را بردارید، آن را حلقه حلقه کرده و روی چشمهای خود گذاشته و به آنها استراحت دهید. / فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر