سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به ادامه مواضع تنش‌زای ولیعهد عربستان گفت: جاه‌طلبی ولیعهد بداندیش سعودی از حد و اندازه برون شده است و می‌رود تا به یک بیماری لاعلاج و مزمن بدل شود.
کد خبر: ۱۱۳۲۷۶۱

بهرام قاسمی در واکنش به سخنان تازه ولیعهد کجاندیش سعودی در مصاحبه با نشریه آمریکایی تایم که به گونهای از سر خامی و شوقی کودکانه، دو رژیم متجاوز عربستان و اسرائیل غاصب را دارای منافع و دشمنان مشترکی مانند ایران دانسته است، عنوان کرد: او در جنگ قدرت درون خاندان سلطنتی و برای جلب حمایت آمریکا و اخیرا رژیم اشغالگر قدس در کنار پرداخت میلیاردها دلار از ثروت مردم خود، به بیان هر سخن مضحک و البته شرمآوری نیز مبادرت میورزد. این تازه از راه رسیده جویای قدرت و نام، چشم خرد بر تمامی واقعیتهای تاریخی و هفت دهه جنایات رژیم غاصب و کودککش صهیونیستی فروبسته و در خیانتی بزرگ و آشکار به آرمان فلسطین، از شناسایی و همسویی کشورش با این رژیم نامشروع دم میزند. این سخنان نشان میدهد او نه تاریخ خوانده است، نه جغرافیا میداند، نه آرمان مردم خود و آزادگان جهان را درمییابد و نه از ستمی که بر امت اسلامی و فلسطینیان رفته و میرود چیزی میفهمد و نه فلسطین، نه جهان عرب، نه جهان اسلام و نه دوست و نه دشمن را از هم باز میشناسد.

قاسمی افزود: هشدار میدهیم همه توطئههای تفرقهافکنانه سالیان اخیر در میان کشورهای اسلامی و ایجاد و گسترش گروههای تروریستی و افراطگرا همانند داعش و همزادان آن، با هدف بروز نفاق و انشقاق در جهان اسلام و فراموشی تدریجی آرمان فلسطین و ایجاد حاشیه امن برای رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی طراحی و اجرا شده است. سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: سیاستهای دوران اخیر سعودیها یک تراژدی بسیار غم انگیز است که کشوری اسلامی با آن همه ادعاهای پر طمطراق خود را تا سطح یک مجیزگوی رژیم اشغالگر قدس تنزل دهد. قطعا این مذلت و خود زنی فرجام شومی برای مسببان این عقبگرد تاریخی به همراه خواهد داشت و به عنوان ننگی بزرگ برای عربستان در روند تحولات جهان اسلام ثبت خواهد شد.

ولیعهد سعودی که در روزهای گذشته از منافع مشترک کشورش با اسرائیل صحبت کرده بود بتازگی در ادامه ادعاهای بیاساس خود علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: بیشتر کشورهای منطقه با ایران دشمن هستند. به گزارش اسکای نیوز عربی، محمدبن سلمان، ولیعهد عربستان مدعی شد: ایران دلیل مشکلات خاورمیانه است./ ایرنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها