ولیعهد عربستان در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: بیشتر کشورهای منطقه با ایران دشمن هستند.
کد خبر: ۱۱۳۲۵۹۱
تکرار ادعاهای بی‌اساس ولیعهد عربستان علیه ایران

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، محمدبن سلمان مدعی شد که ایران تهدید بزرگی برای عربستان نیست اما اگر با آن برخورد نشود به تهدید بزرگی تبدیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر کشورهای منطقه با ایران دشمنی دارند و ایران خواستار این امر است، مدعی شد: ایران دلیل مشکلات خاورمیانه است.

ولیعهد سعودی در ادامه ادعاهای خود علیه مهدویت و ظهور امام زمان (عج) افزود: ایران با اعتقاد به اینکه امام غائب روزی ظهور خواهد کرد و حکم تمام جهان را در دست می گیرد، هزینه‌های زیادی در راه انتشار افکار افراطی کرده است.

وی در گفتگو با نشریه تایم نیز با اشاره به اینکه ایران تهدیدی برای عربستان به شمار نمی رود، مدعی شد: ایران جزو پنج کشور بزرگ اسلامی در زمینه اقتصادی نیست و حجم اقتصاد عربستان چند برابر ایران است و سرعت پیشرفت اقتصاد عربستان دو یا سه برابر ایران است.

بن سلمان مدعی شد: همچنین اقتصاد امارات، مصر و ترکیه بیشتر از ایران است و این امر در مسئله ارتش نیز صدق می کند و ایران جزو پنج ارتش بزرگ خاورمیانه نیست.

ولیعهد سعودی مدعی شد: ایران در تمام مشکلات خاورمیانه دست دارد و در عراق، یمن، سوریه و لبنان دخالت می کند. اما کشورهایی مانند مصر، سودان، اردن، کویت و بحرین که ثبات نسبی دارند ایران در آنها دست ندارد.

بن سلمان افزود: مشکلات و اختلافات تنها میان ایران و عربستان نیست بلکه میان ایران و عربستان، امارات، مصر، کویت، بحرین، یمن و تعدادی از کشورهای جهان است. بنابراین عربستان تضمین می کند که تمام نقشه‌ها و برنامه‌های ایران در داخل مرزهای خود خواهد ماند.

ولیعهد سعودی مدعی شد که عربستان 95 درصد نفوذ ایران در آفریقا را قطع کرده است و این مسئله در آسیا و یمن و عراق نیز صدق می کند.

محمد بن سلمان در رابطه با سلاح هسته‌ای ایران گفت: قبل از اینکه ایران اعلام نکند که سلاح هسته‌ای دارد ما هیچ اقدامی انجام نمی دهیم و بدون شک ما ارتش خود را تجهیز خواهیم کرد زیرا ما ارتشی قوی و مجهز داریم و اگر بخواهیم به حجم و کیفیت نگاه کنیم، می بینیم که عربستان بهترین ارتش را دارد.

مقامات سعودی در حالی ادعاهای خود علیه کشورمان را مطرح می‌کنند که سیاست‌های تفرقه افکنانه و جنگ طلبانه این کشور در منطقه خاورمیانه که از پشتیبانی غرب و به‌ویژه آمریکا نیز برخوردار است، عامل اصلی مشکلات در این منطقه است اما آن‌ها با فرافکنی‌های خود تلاش می‌کنند ایران را برای تمامی این مسائل مقصر جلوه دهند.

اخیرا و در همین راستا، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به آخرین گستاخی‌های بن‌سلمان، ولیعهد عربستان گفته بود: خردمندانه‌تر آن است، عقلای قوم و تجربه‌آموختگان سعودی به وی بیاموزند، چگونه بزرگ‌تر از او که ادعای سروری جهان عرب داشت و خود را سردار قادسیه می‌خواند و شرق و غرب و عرب پشتیبانش بودند، در مقابل اراده‌ مردم دلیر و بزرگ این مرز و بوم به خاک مذلت نشست.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها