jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۳۱۶   ۲۶ تير ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۶

معاون سلامت وزارت بهداشت با اعلام این که هر روز 3 هزار و 14 نفر در بیمارستان های کشور بستری می شوند گفت : بیشترین تعداد بستری شدگان مربوط به حوادث ترافیکی و رانندگی است به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت دکتر اکبری افزود

دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در زمینه حوادث امروز و سوانح ، حدود هشتادوهفت درصد از خدمات بستری را به مردم ارائه می کنند و بقیه امکانات درمانی کشور تنها سیزده درصد از این بیماران را شامل می شود.به گفته وی ، سالانه حدود چهار میلیون نفر به علت سوانح و حوادث امروز به طور سرپایی در مراکز درمانی معالجه می شوند وی افزود: هر روز در ایران 800 نفر می میرند که از این تعداد، روزانه 102 نفر به دلیل حوادث امروز و سوانح با میانگین سنی 35 سال و300 نفر بر اثر بیماری های قلب و عروق با میانگین سنی 68 سال جان خود را از دست می دهند این مقام مسوول تصریح کرد: نیمی از قربانیان حوادث امروز ، در حوادث امروز رانندگی و ترافیکی جان می بازند. همچنین روزانه 18 نفر به علت قتل عمد،8 نفر به دلیل سوختگی ،4 نفر به علت سقوط و3 نفر به دلیل غرقشدگی می میرند.وی گفت :80 نفر هر روز به دلیل انواع سرطان با میانگین سنی 60 سال و32 نفر به دلیل بیماری هایی حول تولد با میانگین سنی 35 روز جان می سپارند.معاون سلامت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، با اشاره به این که شایع ترین علت مرگ کودکان زیر5 سال سوانح و حوادث امروز است و هفتاد درصد حوادث امروز نیز در خانه ها و محیط کار اتفاق می افتد، خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی جامع می توان این میزان را به حدود صفر رساند.وی در ادامه افزود: حدود26 درصد از تختهای بیمارستان های دولتی توسط بیماران سوانح و حوادث امروز اشغال می شود و حدود57 درصد از ورودی های اورژانس ها را بیماران سانحه دیده تشکیل می دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر