رئیس پلیس استان خراسان رضوی از پایان گروگانگیری در مشهد با رهایی گروگان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۲۹۴۹۶
پایان گروگانگیری در مشهد / متهمان 100 هزار یورو می خواستند

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، سردار قادر کریمی گفت: بعد از ظهر پنجشنبه گذشته یک دستگاه وانت پیکان که رانندگی آن را جوان ۲۵ ساله تبعه خارجی به عهده داشت در مسیر میدان آزادی به سمت میدان جهاد حرکت می‌کرد که ناگهان در اطراف میدان جمهوری اسلامی توسط سرنشینان یک دستگاه پراید متوقف شد.

وی افزود: سرنشینان مسلح پراید با تهدید به مرگ و استفاده از افشانه فلفل، راننده وانت را از پشت فرمان بیرون کشیدند و به وسیله یک دستگاه خودروی پراید در حالی که پیرمرد و کودک سرنشین وانت را که بار ضایعاتی آهن داشتند در محل رها کردند، گروگان را به محل نامعلومی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی تصریح کرد: پرونده گروگانگیری مسلحانه با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع به پلیس آگاهی ارسال شد و گروه زبده‌ای از کارآگاهان اداره جنایی پیگیری این پرونده را به عهده گرفتند.

سردار کریمی با اشاره به این که پیامک‌ها و تلفن‌های تهدیدآمیز گروگانگیران ساعتی بعد از وقوع جرم آغاز شد، ادامه داد: در حالی که بررسی‌های اطلاعاتی با به کارگیری شیوه‌های فنی و پلیسی وارد مرحله جدیدی شده بود، گروگان گیران در تماس با یکی از برادران راننده ۲۵ ساله تقاضای ۱۰۰ هزار یورو کردند.

وی اظهار داشت: آنان با تهدید به کشتن گروگان، فیلمی را نیز از طریق تلگرام ارسال کردند که نشان می‌داد راننده ۲۵ ساله با غل و زنجیر در یک اتاق شکنجه می‌شود و اگر پول را پرداخت نکنند گروگان را با شلیک گلوله خواهند کشت.

این مقام ارشد انتظامی استان خراسان رضوی گفت: کارآگاهان با دادن آموزش‌های لازم به خانواده گروگان، از آن‌ها خواستند مبلغ ۵۰ هزار یورو را طی یک قرار به گروگانگیران پرداخت کنند؛ بنابراین قرار مذکور با نظارت و هدایت کارآگاهان در منطقه الهیه مشهد گذاشته شد و موتورسواری با برداشت ارز‌های خارجی در بیابان‌های این منطقه و تاریکی شب ناپدید شد.

سردار کریمی خاطر نشان کرد: با به نتیجه رسیدن رصد‌های اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه سردسته مسلح باند را در منطقه بلوار آزادی شناسایی کنند.

وی گفت: ماموران انتظامی استان سپس با هماهنگی مقام قضایی ساعت ۲ بامداد روز گذشته متهم را در حال استراحت در مخفیگاهش دستگیر کردند. در این عملیات یک عدد سلاح کمری به همراه مهمات و ۵۰ هزار یورو ارز خارجی کشف شد.

سردار کریمی افزود: با اعترافات سردسته باند، بلافاصله عملیات شبانه کارآگاهان برای دستگیری ۲ متهم دیگر پرونده ادامه یافت و ۲ همدست دیگر او نیز به در این عملیات دستگیر شدند.

مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی با اشاره به این که تحقیقات و بازجویی از متهمان پرونده همچنان ادامه دارد، خاطر نشان کرد: طبق بررسی‌های اولیه انگیزه سردسته باند گروگانگیری از این اقدام مجرمانه، اخاذی بوده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها