jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۲۷۵۹۷ ۱۶ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

سرپرست شبکه دامپزشکی اسلام آبادغرب از ضدعفونی نهالستان منابع طبیعی این شهرستان به منظور کنترل بیماری نیوکاسل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی استان کرمانشاه، دکتر صید محمد قاسمی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری نیوکاسل کبوتران وحشی در شهرستان اسلام آباد غرب به مرغداران و درمانگاههای دامپزشکی بخش خصوصی شهرستان این موضوع اطلاع رسانی شد.

وی ضدعفونی بیش از 6 هکتار از نهالستان منابع طبیعی توسط شبکه دامپزشکی شهرستان اسلام آباد غرب را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در راستای مقابله با بیماری نیوکاسل عنوان کرد و افزود: در این خصوص محوطه محل تردد خودروها نیز آهک پاشی شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان اسلام آباد غرب با اشاره نصب بنر هشدار دهنده جهت جلوگیری از انتشار بیماری نیوکاسل حاد، بیان داشت: به صاحبان مزارع پرورش مرغ گوشتی نیز اعلام شده که نسبت به رعایت قرنطینه و اصول امنیت زیستی در مرغداریها و انجام دقیق واکسیناسیون نیوکاسل در مزارع پرورشی اقدام کنند.

دکتر قاسمی، نیوکاسل را یک بیماری ویروسی واگیردار شایع در میان پرندگان برشمرد و گفت: این بیماری یکی از مهمترین بیماریهای پرندگانی است که به صورت صنعتی پرورش داده میشوند و در صورت عدم واکسیناسیون گلههای طیور خسارت اقتصادی سنگینی وارد میکند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر