jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۱۲۷۴۳۰   ۱۴ اسفند ۱۳۹۶  |  ۲۳:۱۹

وزیر خارجه ایران تصریح کرد که به همتای فرانسوی خود گفت: اتحادیه اروپا به جای مماشات با درخواست‌های غیرعادی آمریکا، این کشور را به برجام متعهد کند.

ظریف: اتحادیه اروپا آمریکا را به تبعیت از برجام وادارد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، وزیر خارجه ایران پس از دیدار روز دوشنبه با همتای فرانسوی خود در تهران، در توئیتر درباره این دیدار توضیحاتی ارائه داد.

محمد جواد ظریف امروز دوشنبه با وزیر خارجه فرانسه که به تهران سفر کرده، دیدار داشت؛ دیداری که به دنبال اظهارات تند اخیر دولت فرانسه درباره برنامه موشکی و مواضع منطقه‌ای ایران انجام شد.

وزیر خارجه ایران در توئیتر در این باره نوشت: «در دیدار امروز به وزیر خارجه فرانسه گفتم: اتحادیه اروپا باید به جای تلاش برای مماشات با آمریکا و تکرار ادعاهای غیرعادی این کشور، آمریکا را به تبعیت از برجام وادارد. برای دفاع از توافق هسته‌ای، لفاظی صِرف، کافی نیست به ویژه وقتی آمریکا حتی در برابر پایبندی اتحادیه اروپا به برجام است».

وزیر خارجه ایران ادامه داد: «آمریکا و اروپایی‌ها به جای تردیدافکنی درباره موشک‌های ایران، باید به سرازیر کردن صدها میلیارد دلار تسلیحات به منطقه ما پایان دهند.(موضوع موشک‌های ایران) توسط شورای امنیت سازمان ملل محدود نشده بلکه (موشک‌های ایران) برای مقابله با تکرار رنج مردم ما در برابر صدام ضروری است؛ صدامی که با حمایت غرب (شهرهای) ما را موشک‌باران می‌کرد».

ظریف در توئیت سوم خود افزود: «ایران برای سوریه و یمن از همان ابتدا، راه‌حل‌های سیاسی پیشنهاد کرد و همیشه آماده کار برای حصول به صلح در منطقه بوده است البته با شرکایی جدی که در این هدف با ما اشتراک نظر دارند و درگیر جادوگری با مماشات نیستند».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

5 اولویت دولت جدید

5 اولویت دولت جدید

برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری 28 خرداد سال 1400 و پیروزی حجت‌ الاسلام رئیسی در این عرصه، مولد پرسش‌ها و دغدغه‌های اساسی و مهمی در مسیر حل‌وفصل معضلات جاری در کشورمان محسوب می‌شود. در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم است مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر