jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۲۶۱۳۱ ۱۰ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عربستان ، امارات ، بحرین و مصر با صدور بیانیه ای قطر را به شعله ور کردن آتش تنش میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس متهم کردند.

بیانیه با اعلام اینکه قطری ها باید بین رعایت حسن همجواری یا نقض قوانین بین المللی و حمایت از تروریسم یکی را انتخاب کنند، می افزاید: آنچه ما از قطر می خواهیم تغییر رفتار در حمایت از سازمان های تروریستی و قطع فوری کمک مالی به آنها است.

بیانیه با حمایت از اقدامات امیر کویت برای حل تنش میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس اعلام کرد: ما از این تلاش ها قدردانی و پشتیبانی می کنیم و آن را به عنوان بهترین کانال برای رسیدگی به علل بحران می دانیم. اما موضوع اختلاف با قطر «بسیار کوچک» است و باید در چارچوب تلاش های کویت حل و فصل شود. به نظر می رسد این بخش از بیانیه به معنای نپذیرفتن میانجیگری آمریکا برای حل بحران باشد.هفته گذشته اعلام شد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا قصد دارد بهار امسال با دعوت از سران شورای همکاری خلیج فارس به تنش میان قطر و همسایگانش پایان دهد.عربستان ، امارات ، بحرین و مصر از 5 ژوئن 2017 (15 خرداد96 ) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم تمامی روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی با قطر را هم بستند. قطر همواره این اتهامات را رد کرده است.

از سوی دیگر وزارت خارجه قطر در بیانیهای اعلام کرد که دوحه سیاستهای خود را ترسیم کرده است و حتی اگر محاصره این کشور تا ابد ادامه داشته باشد، از آن عقب نشینی نخواهد کرد.

وزارت خارجه قطر با صدور بیانیهای به بیانیه مشترک چهار کشور عربی مصر، امارات، بحرین و عربستان واکنش نشان داده است. وزارت خارجه قطر در بیانیه خود اعلام کرد که دوحه سیاستهای خود را ترسیم کرده است و حتی اگر محاصره این کشور تا ابد ادامه داشته باشد، از آن عقب نشینی نخواهد کرد./ فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر