واکنش ولایتی به وتوی قطعنامه ضدایرانی توسط روسیه

روابط رو به رشد، استراتژیک و راهبردی ایران و روسیه

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در واکنش به قطعنامه ضدایرانی انگلیس علیه ایران گفت:‌ سیاست انگلیس نزد مردم ایران سابقه منفوری دارد و به‌هیچ‌وجه این اقدام خلاف انتظار ما نبود.
کد خبر: ۱۱۲۶۰۷۰
روابط رو به رشد، استراتژیک و راهبردی ایران و روسیه

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در حاشیه دیدار با محمد عبدالستار وزیر اوقاف سوریه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه بسیار مهمی که با برخی از علمای اوقاف سوریه داشتیم بسیار خوب و مفید بود، هر دو بر این باور بودیم که ملت و دولت سوریه و ایران با روابط راهبردی که دارند توانستند بر دشمن مشترک خود که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها بودند پیروز شوند و این پیروزی به‌دست نیامد جز با تلاش مجاهدانه رزمندگان ایران، عراق، لبنان، سوریه و هر جا که مسلمان آزاده‌ای بوده است.

ابراز امیدواری وزیر اوقاف سوریه برای حضور زائران ایرانی در سوریه

وی گفت: سفرهای میان ایران و سوریه منجر به تقویت روابط راهبردی دو کشور می‌شود و ما در آینده شاهد این خواهیم بود این حلقه‌های مقاومت که از تهران به بیروت، از بیروت به بغداد و از آنجا به دمشق و فلسطین می‌رسد می‌تواند در برابر زیاده‌خواهی آمریکا، اسرائیل و ارتجاع منطقه ایستادگی کند.

ولایتی در پاسخ به این سؤال که موضع ایران در قبال توافق قریب الوقوع هسته‌ای میان عربستان و آمریکا چیست، تصریح کرد: برداشت ما این است که مرتجعین منطقه هیچ اختیاری از خود ندارند و اگر حمایت غربی‌ها از مرتجعین نباشد امت اسلامی نمی‌گذارد اینها دقیقه‌ای سر کار باشند لذا هر کاری که می‌کنند دیگران یعنی آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و غربی‌ها هستند که به آن‌ها القا می‌کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به سفر وزیر امور خارجه فرانسه و برخی مواضع آن‌ها نسبت به برجام؛ دستگاه دیپلماسی چه‌موضعی را اتخاذ می‌کنند، گفت: دستگاه دیپلماسی و دولت مواضعی که خواهند داشت قطعاً هوشمندانه است، فرانسه ادعای دوستی دارد اما گفتار و اعمالش با یکدیگر در تناقض است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سؤالی مبنی بر تلاش‌های دولت انگلیس برای تصویب قطعنامه‌ای در شورای امنیت علیه ایران، یمن و وتوی آن توسط روسیه، اظهار داشت: سیاست انگلیس نزد مردم ایران سابقه منفوری دارد و به هیچ وجه این اقدام خلاف انتظار ما نبود. کاری که روسیه در وتوی این قطعنامه کرده نشان از روابط رو به رشد، استراتژیک و راهبردی ایران و روسیه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها