jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۱۲۱۶۱   ۱۳ مهر ۱۳۸۵  |  ۰۵:۱۲

جام جم آنلاین: انزوای اجتماعی در دوران کودکی می تواند احتمال ابتلا به بیماری قلبی را در بزرگسالی افزایش دهد.


به گزارش هلث دی یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه ویسکانسین دریافته اند احتمال عدم سلامت بزرگسالانی که در زمان کودکی خود انزوا گرا بودند بیشتر است. این نتیجه پس از سنجش شش ریسک فاکتور قلبی عروقی شامل وزن ، فشار خون ، و سطوح کلستورل خوب و بد خون به دست آمده است.
این ارتباط حتی پس از درنظر گرفتن سایر ریسک فاکتورهای بیماری قلبی عروقی در کودکی مانند ضریب هوشی ، وضعیت اجتماعی اقتصادی پایین و اضافه وزن داشتن باقی بود. بنا به گفته این محققان رفتار های ناسالم بزرگسالان ماند سیگار کشیدن ، نوشیدن الکل و عدم ورزش نیز نمی توانندارتباط بین انزوا گرایی دوران کودکی و افزایش خطر بیماری قلبی رادر بزرگسالی توضیح دهند.
محققان بر این باورند که این انزواگرایی در طول زندگی باقی می ماند و هرچه طولانی تر باشد ، وضعیت سلامت فرد را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو