jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۱۹۹   ۲۴ تير ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۶

اگرچه امریکا قصد براندازی رژیم عراق را دارد اما تاکنون اهداف واقعی واشنگتن برای ما نامعلوم مانده است سید محمد باقر حکیم رئیس مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق روز گذشته در گفتگو با خبرنگار ما ضمن اعلام این مطلب افزود

مخالفان رژیم عراق طی سالیان گذشته به منظور براندازی رژیم عراق ، پروژه خاصی را دنبال می کردند که اکنون نیز همان پروژه را دنبال خواهند کرد مخالفان رژیم عراق تلاش می کنند تا در طرح براندازی مورد نظر خود، به ملت و مردم مظلوم عراق آسیبی وارد نشود. آیت الله حکیم افزود: مردم عراق پذیرفته اند در شرایط کنونی ، تغییر رژیم عراق به صلاح آنهاست ؛ بنابراین با هر طرحی که بخواهد رژیم را تغییر دهد، موافقت و همکاری خواهند کرد. وی تصریح کرد: ما معتقدیم تغییر رژیم عراق نباید به وسیله نیروهای خارجی صورت گیرد؛ بلکه معتقدیم ملت عراق در داخل کشور باید در تغییر رژیم نقش مهم و موثر خود را ایفا کند. آیت الله حکیم تاکید کرد: در صورتی که نظام سیاسی جایگزین رژیم عراق ، نظامی نباشد که ما به دنبال آن هستیم و بعلاوه نتواند به خواسته ملت جامه عمل بپوشاند ما با آن مخالفت خواهیم کرد آیت الله حکیم که فرماندهی سپاه بدر را نیز به عهده دارد درباره وضع فعلی این مجموعه نظامی اظهار کرد: این سپاه موظف است برای تغییر رژیم عراق تلاش و به نفع ملت عراق اقدام کند. مشروح این گفتگو در روزهای آینده در صفحات داخلی جام جم چاپ می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر