jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۱۸۶۷۵   ۱۲ بهمن ۱۳۹۶  |  ۱۳:۳۳

پنتاگون اعلام کرد که قرارداد چند میلیارد دلاری خود با شرکت بوئینگ را به منظور ادامه برنامه دفاع موشکی این کشور با هدف ادعایی مقابله با موشک‌ های کره شمالی و ایران تمدید کرده است.

تمدید قرارداد موشکی پنتاگون و بوئینگ برای مقابله با ایران و کره‌شمالی

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از تمدید قرارداد ۶.۵۶ میلیارد دلاری خود با شرکت بوئینگ به منظور ادامه برنامه دفاع موشکی خود با هدف ادعایی مقابله با موشک‌ های کره شمالی و ایران خبر داد.

بر اساس این قرارداد، قرارداد با مدیریت بوئینگ برای کار بر سامانه موشکی آمریکا تا ۶ سال دیگر یعنی سال ۲۰۲۳ تمدید شده و مبلغ کل قرارداد این شرکت با پنتاگون به ۱۲.۶ میلیارد دلار افزایش یافته است.

قرارداد مذکور شامل ساخت ۲۰ رهگیر موشکیِ زمینی دیگر افزون بر ۴۴ رهگیر موشکی کنونی است که در حال حاضر در آلاسکا و کالیفرنیا مستقر هستند.

این در حالی است که مقامات دولت آمریکا شب گذشته اعلام کردند آزمایش سامانه پدافند موشکی این کشور در روز چهارشنبه شکست خورده است.

گفتنی است که در این آزمایش سامانه پدافند موشکی، یک موشک پرتاب شده از سطح زمین نتوانسته بود هدفی متحرک را که از یک هواپیما در هاوایی پرتاب شده بود، رهگیری کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر