jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۱۵۸۵۸   ۰۳ بهمن ۱۳۹۶  |  ۱۴:۱۵

موشک کروز برد بلند قدیر برای اولین بار توسط یگان‌های شناور نیروی دریایی ارتش در دومین روز از رزمایش مشترک محمد رسول الله(ص) در دریای عمان شلیک شد.

پرتاب موشک «قدیر» از یگان شناور ارتش

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، در دومین روز از مرحله اصلی رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران، یگان‌های شناور نیروی دریایی ارتش با موفقیت توانستند با شلیک یک فروند موشک کروز برد بلند قدیر، شناور دشمن فرضی را در فاصله دور و در عمق دریا منهدم کنند.

موشک کروز برد بلند قدیر که برای اولین بار است، توسط یگان های شناور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران تست عملیاتی می‌شود، یک موشک پیشرفته با قابلیت آماده سازی سریع، ارتفاع پروازی پایین، ضد جنگ الکترونیک،برخورداری از نقطه چرخش و دقت بالای ناوبری است که جزء موشک های پیشرفته و به روز ضد سطحی به شمار می رود.

یکی از مهمترین ویژگی‌های موشک کروز قدیر، انهدام دقیق اهداف و قدرت تخریب بالاست که این ویژگی امروز در رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص) ارتش با موفقیت مورد ارزیابی قرار گرفت.

در ادامه یگان موشکی نیروی دریایی ارتش، با شلیک یک فروند موشک کروز نصرساحل پایه ارتقاء یافته با دقت بالای نشانه گیری و هدف یابی دقیق نسبت به انهدام هدف از پیش تعیین شده اقدام کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها