Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۱۱۴۵۵۵ ۲۹ دی ۱۳۹۶  |  ۲۰:۵۰

دستیار وزیر امور خارجه کشورمان در امور سیاسی ویژه و معاون وزیر امور خارجه روسیه درباره آخرین تحولات منطقه و نشست گفتگوی ملی گروه‌های سوری در سوچی رایزنی کردند.

همکاری ایران و روسیه در مبارزه باتروریسم با قدرت ادامه خواهد یافت

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، «حسین جابری انصاری» دستیار وزیر امور خارجه در امور سیاسی ویژه که در مسکو به سر می برد ظهر امروز با «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار که در تالار تشریفات مسکو برگزار شد دو طرف درباره آخرین تحولات منطقه و نیز نشست گفتگوی ملی گروه‌های سوری در شهر سوچی روسیه ، رایزنی کردند.

میخائیل بوگدانوف در این دیدار گفت: اوضاع در خاورمیانه و شمال آفریقا با پویایی در حال تحول است و فرایندهای پیچیده ای که بعضا با هم در تناقض هستند ، جریان دارد .

وی افزود: برای ما جالب و مهم است که با دوستان ایرانی ارزیابی ها و پیش بینی ها را مورد تبادل نظر قرار دهیم .

بوگدانوف به اهمیت نشست سراسری گروه‌های سوچی اشاره کرد و گفت: بعد از این جلسه هیات های ایران و روسیه به سوچی خواهند رفت تا برای آمادگی برگزاری کنگره ملی سوریه ، آخرین هماهنگی ها انجام شود.

بوگدانوف تصریح کرد: روسای جمهور و وزرای خارجه دو کشور همکاری های تنگاتنگی دارند و این بیانگر روابط قوی و راهبردی ایران و روسیه است.

حسین جابری انصاری هم گفت: روابط ایران و روسیه در سطحی است که اقتضا می کند رایزنی های نزدیکی داشته باشیم .

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی افزود: تحولات خاورمیانه و جهان عرب اقتضا می کند که این گفتگوها در فواصل کوتاه انجام شود .

وی تاکید کرد: مایل هستم امروز گفتگوهایی درباره مجموع تحولات منطقه و به طور خاص عراق ، لیبی با هم داشته باشیم.

جابری انصاری به اوضاع یمن و مرگ خاموش یک ملت در محاصره اشاره کرد و گفت: بحران فلسطین و بیت المقدس که برای دهه ها ادامه یافته و آخرین مورد تبادل نظر قرار می گیرد .

وی گفت: موضوع سوریه هم بخش مهمی از رایزنی ها را شامل می شود و در سوچی هم با شرکای روس و ترک ادامه خواهد یافت .

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی تاکید کرد: مطمئن هستم این رایزنی ها به حل این مشکلات کمک خواهد کرد ، چرا که ظرفیت های بالایی در دو کشور برای حل مشکلات منطقه وجود دارد.

وی به ضرورت تداوم همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم اشاره و تصریح کرد: همکاری دو کشور در امر مبارزه با تروریسم با قدرت ادامه خواهد یافت .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
والدین نگران و مدیران مستاصل

والدین نگران و مدیران مستاصل

شیوه تصمیم‌گیری درباره نحوه بازگشایی مدارس در سال‌ تحصیلی جدید و البته نوع ابلاغ این تصمیم نشان داد مسؤولان دولتی اصولا خودشان در این زمینه دچار سردرگمی بودند و سوال بزرگی که مطرح می‌شود، این است دولتی که نمی‌تواند درباره نحوه آغاز سال‌تحصیلی تصمیم بگیرد، چگونه می‌تواند برای مسائل مهم‌تر کشور تصمیم‌گیری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر