jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۱۳۱۰۳   ۲۵ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عفو بین‌الملل درباره صدور حکم اعدام علیه شش شهروند بحرینی توسط دادگاه نظامی رژیم آل‌خلیفه بیانیه‌ای صادر کرد. به گزارش رسانه‌های بحرینی، سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌‌ای از رژیم آل‌خلیفه خواست که احکام اعدام علیه شش شهروند این کشور را لغو کند.

این سازمان خواستار ارجاع پرونده این افراد به دادگاهی غیرنظامی که به معیارهای بینالمللی محاکمه عادلانه و عدم گرفتن اعتراف زیر شکنجه پایبند باشد، شد.

سازمان عفو بینالملل همچنین از رژیم آلخلیفه خواست که محل بازداشت این متهمان که ارتباط آنها با بیرون قطع شده را اعلام و امکان ارتباط آنها با خانوادهها و وکلایشان را فراهم کند. این سازمان همچنین بار دیگر خواستار آزادی فوری و غیرمشروط شیخ علی سلمان رهبر مخالفان بحرینی و نبیل رجب مدافع برجسته حقوق بشر در این کشور و لغو همه اتهامات علیه ابتسام الصائغ فعال این کشور شد.

در ادامه این بیانیه بر ضرورت توقف هدف قرار دادن فعالان بحرینی و لغو ممنوعیت سفر شماری از آنها تاکید شده است. دادگاه نظامی رژیم آلخلیفه دوشنبه 4 دی، شششهروند بحرینی را بر اساس اتهامات واهی و دروغین به اعدام محکوم کرد. به گفته منابع بحرینی، این شهروندان در حین محاکمه در دادگاه نظامی، در معرض انواع شکنجههای جسمی و روحی و نیز شوک الکتریکی قرار گرفتند. پادشاه بحرین در ماه آوریل گذشته با محاکمه غیرنظامیان در دادگاههای نظامی موافقت کرد. بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی (25 بهمن 1389) صحنة خیزش مردمی علیه رژیم آلخلیفه است. / تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر