توضیحات فرمانده ناجا درباره اغتشاشات اخیر:

ماموران ما سلاح جنگی نداشتند / ماجرای کشته‌سازی‌ها مشکوک است

فرمانده ناجا:70 درصد دستگیری های حوادث اخیر هدفمند بود

فرمانده نیروی انتظامی گفت: بیش از 70 درصد افراد دستگیر شده در تجمعات اخیر توسط پلیس هدفمند دستگیر شدند هرچند اصل حادثه اتفاق خوبی نبود و موجب خسارت به اموال عمومی و حتی آسیب به کسب و کار مردم شد.
کد خبر: ۱۱۰۹۶۳۳
فرمانده ناجا:70 درصد دستگیری های حوادث اخیر هدفمند بود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در یازدهمین همایش سراسری و دومین همایش مجازی معاونان تربیت و آموزش ناجا که به صورت ویدئو کنفرانس در سالن فجر ستاد ناجا برگزار شد، به حوادث چند روز گذشته و اقدامات انجام شده از سوی ناجا اشاره کرده و از هوشیاری مردم تشکر کرد.

وی افزود: از همه فرماندهان، معاونان و کارکنانی که در چند روز گذشته در میدان بودند و با اقتدار، هوشیاری و خویشتنداری این عرصه را مدیریت و اقدامات لازم را انجام دادند تشکر می‌کنم.

فرمانده ناجا یادآور شد: بیشتر مسئولان کشور از عملکرد ناجا طی این چند روز تقدیر کردند که برای ما انجام وظیفه بود.

سردار اشتری تأکید کرد: در چند روز گذشته تجمعات انفرادی با محوریت اقتصادی و معیشتی شکل گرفت، اما بلافاصله گروه‌های ضد انقلاب با سوء استفاده از این فضا در موج اعتراضات سوار شدند؛ البته مردم سریعاً صف خودشان را از گروه‌های سوء استفاده گر جدا کردند. چند شبی درگیری بود اما بیشتر افرادی که در تجمعات روزهای بعدی حضور داشتند، کسانی بودند که قصد داشتند تحرکات غیرقانونی را در راستای اهداف کشور‌های بیگانه و معاند انجام دهند.

وی با بیان اینکه در این رابطه، مردم و دستگاه‌های انتظامی و امنیتی خوب ورود کردند و توانستند گروه‌های ضدانقلاب را مهار کنند، تأکید کرد: وضعیت در آرامش کامل است و به نظر می‌رسد در چند روز آینده تحرکات به حداقل ممکن برسد.

فرمانده ناجا یادآور شد: ناجا با آمادگی‌هایی که دارد، در بخش آموزش و حرفه‌ای گرایی به خوبی توانست این تجمعات که سعی در بر هم زدن نظم و امنیت کشور و خسارت به اموال عمومی را داشت، مهار کند.

سردار اشتری افزود: بیش از 70 درصد افراد دستگیر شده در تجمعات اخیر توسط پلیس هدفمند دستگیر شدند، هرچند اصل حادثه اتفاق خوبی نبود و موجب خسارت به اموال عمومی و حتی آسیب به کسب و کار مردم شد، اما ناجا تجربه ورود به عرصه‌ای پیدا کرد که ببینیم ماموران ما در چنین صحنه‌هایی به بیگانگان بهانه‌ای ندادند تا بتوانند برای ضربه زدن به نظام و اهدافشان از آن استفاده کنند.

فرمانده ناجا اضافه کرد: این موضوع نشان می‌دهد آموزش‌ها و حرفه‌ای گرایی‌ها در ناجا خیلی هوشمندانه و مقتدرانه عمل کرده است.

سردار اشتری تأکید کرد: از وظایف مهم ناجا، برقراری نظم و امنیت و اعمال قانون است که تلاش می‌کنیم در رفتار ناجا، رفتاری شایسته باشد، یعنی برقراری نظم و امنیت تا سعه صدر، صبر و بردباری و در عین حال توأم با اقتدار انجام می‌شود.

وی گفت: پلیس باید برای رسیدن به هدف و حفظ نظم و امنیت رفتار حرفه‌ای داشته باشد که بحمدالله در تجمعات اخیر این موضوع به خوبی انجام شد.

فرمانده ناجا تصریح کرد: خط قرمز ما امنیت مردم و اموال، حراست و حفاظت از اماکن است.

سردار اشتری با بیان اینکه باید خود را نسبت گذشته آماده تر کنیم و ببینیم چگونه می ‌توانیم مأموریت خود را به نحو احسن انجام دهیم، گفت: امروز از کانتینری که به همت فاوا و معاونت تربیت و آموزش ناجا احداث شده بود، بازدید کردیم و شاهد اجرای پروژه بسیار مناسبی در جهت ارتقاء آموزش و تربیت بودیم.

وی خاطر نشان کرد: کارکنان، مدیران و فرماندهان اهتمام ویژه‌ای به آموزش و تربیت داشته باشند و با فناوری و تکنولوژی روز آشنا باشند تا بتوانند در اجرای مأموریت‌های خود به خوبی از آن بهره مند شوند.

فرمانده ناجا تأکید کرد: باید متناسب با مقتضیات زمانی و مکانی و در حفظ و ارتقاء امنیت و آرامش در بخش آموزش تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش باید بومی سازی و متناسب با نیازها و در عین حال کاربردی باشد، خاطرنشان کرد: آموزش، کتب و تجهیزات ما باید بومی سازی و متناسب با نیازها شود تا بتوانیم در اجرای مأموریت‌ها تأثیرگذارتر عمل کنیم.

سردار اشتری تأکید کرد: نگاه ناجا در آموزش باید متحولانه و خلاقانه باشد، ما به دنبال کمال و تعالی در حوزه های مختلف پلیسی هستیم و این میسر نمی‌شود مگر با ابداعات تحول گرایانه در بخش آموزش که بایستی در این راستا تلاش کنیم تا تأثیرات مثبتش را در اجرای مأموریت‌ها ببینیم.

فرمانده ناجا تصریح کرد: ما سرباز ولایت هستیم و در هر عرصه‌ای که لازم باشد باید ورود پیدا کنیم و بحمدالله تاکنون این موضوع صورت گرفته است، از این بابت که لباس خدمت به تن داریم خدا را شاکریم و از مردم که خودجوش که در حمایت از نظام و ولایت راهپیمایی کردند، تشکر می‌کنیم.

وی بیان داشت: یکی از دلایلی که دشمنان و گروه‌های ضدانقلاب می‌خواهند به امنیت کشور لطمه بزنند، امنیت مثال زدنی است که ما در جزیره ناآرامی‌ها داریم .

سردار اشتری گفت: امروز آمادگی ما بیش از روزهای گذشته است و این میزان آمادگی خواست خداوند متعال، وجود مقام معظم رهبری و تدابیر داهیانه ایشان است که موجب حفظ امنیت و آرامش در کشور ما شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها