jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۱۰۹۶   ۲۱ تير ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۲

کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: تیم ملی فوتبال ایران برای تکرار قهرمانی در بازیهای آسیایی پوسان راه بسیار دشواری در پیش رو خواهد داشت ای اف سی اعتقاد دارد با توجه به میزبانی کره جنوبی و موفقیت اخیر تیم ملی فوتبال

این کشور در جام جهانی 2002 ، تکرار عنوان قهرمانی برای تیم ایران به آسانی تحقق نخواهد یافت براساس اطلاعیه ای اف سی ژاپن هم مثل کره جنوبی ، تهدیدی جدی برای تیم ایران است این تیم هم در جام جهانی خوش درخشیده بود ای اف سی ، رقیب جدی تیم ایران را در مرحله مقدماتی قطر می داند که می تواند برای مدافع عنوان قهرمانی ، مشکلاتی ایجاد کند. به نوشته ای اف سی ، اگر تیم ایران مرحله مقدماتی را با موفقیت طی کند، در دور دوم باید به مصاف کویت برود که حریف ایران در فینال سال نودوهشت بود و با2 گل ، مغلوب تیم ایران شده بود.در ادامه این اطلاعیه آمده است : اگر ایران از سد کویت عبور کند، در مرحله نیمه نهایی به احتمال زیاد با کره جنوبی روبه رو خواهد شد این کره با کره سال 1998 تفاوت زیادی دارد. کره جنوبی که تیمهای مطرحی چون لهستان ، پرتغال ، ایتالیا و اسپانیا را مغلوب کرده و اعتبار تازه ای در فوتبال جهان به دست آورده ، خطری جدی برای ایران خواهد بود. در بخش دیگری از اطلاعیه ای اف سی آمده است : کره جنوبی که در بازیهای آسیایی 98 با حساب دو بر یک مغلوب تایلند شده بود، حالا با استفاده از امتیاز میزبانی و اعتماد به نفس بالا، یکی از مدعیان درجه اول کسب عنوان قهرمانی رقابت های فوتبال بازیهای آسیایی پوسان خواهد بود اما ای اف سی در عین حال به نقل از یک سخنگوی فدراسیون فوتبال ایران نوشته که تیم ایران تمام تلاش خود را برای کسب عنوان قهرمانی بازیهای آسیایی پوسان به کار خواهد بست.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر