jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۱۰۷۶۱۸   ۰۸ دی ۱۳۹۶  |  ۱۳:۰۱

ضرغامی در سحنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه مطرح کرد

9 دی نقطه عطفی در مبارزات انقلابی مردم ایران

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اهمیت 9 دی به دلیل عمق فهم، درک و بصیرت مردم از یکسو و خودجوش بودن آن از سویی دیگر حائز اهمیت بود که در نتیجه آن معادلات جهانی و امیدواری دشمنان را برهم زد.

9 دی نقطه عطفی در مبارزات انقلابی مردم ایران

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، عزت‌الله ضرغامی رئیس سابق سازمان صدا و سیما و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه تهران طی سخنانی ضمن تسلیت رحلت حضرت معصومه (س) و گرامی داشت حماسه نهم دی اظهار داشت: سالروز حماسه 9 دی قیام بزرگ ملت ایران بود.

وی افزود: اهمیت 9 دی به دلیل عمق فهم، درک و بصیرت مردم از یکسو و خودجوش بودن آن از سویی دیگر، حائز اهمیت بود که در نتیجه آن معادلات جهانی و امیدواری دشمنان برهم خورد.

ضرغامی همچنین تصریح کرد: کسانی که از حماسه 9 دی به عنوان انقلاب سوم یاد می‌کنند تعبیر درستی دارند چرا که پس از 22 بهمن 57 و همچنین تسخیر لانه جاسوسی و مبارزه با آمریکا که نقطه عطفی در مبارزات ایران است، حادثه بزرگ 8 و 9 دی ماه 88 آثار وبرکات فراوانی داشت که جا دارد از آن به عنوان انقلاب دیگری یاد کنیم.

وی بر همین اساس اضافه کرد:در آن زمان دشمنان انقلاب و ضدانقلاب‌ها امیدوار شدند. حوادث آن زمان، دشمن ناامید و به ویژه آمریکا که در مسئله هسته‌ای پذیرفته بودند ایران پایدار است را امیدوار کرد و آنها که حرف‌شان تصویرسازی است و تصویربرداری است توانستند این حوادث را بزرگ‌نمایی کرده و جور دیگری نشان دهند.

ضرغامی ادامه داد: خوشبختانه حماسه بزرگ 9 دی ورق را برگرداند و بهتر از گذشته جایگاه ایران را به ملت هدیه کرد. البته در 8 دی ماه هم مردم استان‌های دیگر در حمایت از انقلاب و نظام به خیابان‌ها آمدند که در 9 دی ماه هم این حمایت در تهران دیده شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر