jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۰۷۵۶۸   ۰۷ دی ۱۳۹۶  |  ۱۵:۲۰

کشورهای عربی برای بررسی طرحی ضد ایرانی، امروز در مقر اتحادیه عرب تشکیل جلسه دادند و با تصویب این طرح آنچه را که مداخلات ایران در امور منطقه نامیدند، محکوم کردند.

جلسه ضد ایرانی پارلمان عربی / دفاع نماینده عراق از ایران و حزب‌الله

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، پارلمان عربی امروز (پنجشنبه ) برای برگزاری تحولات منطقه در مقر اتحادیه عرب در قاهره تشکیل جلسه داد.

بر اساس گزارش شبکه «الجزیره»، در این جلسه طرح محکوم کردن ایران به خاطر آنچه مداخلات تهران در امور داخلی کشورهای منطقه نامیده شده، بحران یمن و برخی مسایل دیگر مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده حاضر عراق در این جلسه با طرح ارائه داده شده علیه ایران مخالفت و در ادامه اعلام کرد حزب‌الله لبنان سازمانی تروریستی نیست.

در این جلسه بار دیگر ادعا شد ایران، ارتش یمن را با تسلیح می‌کند و انصارالله از برخی از این موشک‌ها علیه عربستان استفاده کرده است.

بر اساس این گزارش، در جلسه مذکور با تصویب طرح مذکور، آنچه مداخلات ایران در یمن نامیده شد، به همراه اقداماتی که -بنا به نوشته‌های آمده در طرح یاد شده- انصارالله علیه ملت یمن انجام داده، محکوم شد.

پارلمان عربی در جلسه امروز خود همچنین بر حمایت از دولت موسوم به دولت مشروع و قانونی یمن تأکید و هرگونه هدف قرار دادن عمق عربستان را محکوم کرد.

ادعای ایرانی بودن موشک‌های ارتش یمن که ریاض با آنها هدف قرار داده شده، در حالی تکرار می‌شود که حتی کارشناسان سازمان ملل متحد اعلام کردند که نمی‌توانند تأیید کنند موشک‌های شلیک شده توسط ارتش یمن به عربستان، ساخت ایران است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها