jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۷۳۴۶ ۰۷ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا در مصاحبه با شاهزاده هری نوه ملکه انگلیس در تورنتو کانادا، که روز چهارشنبه از شبکه بی.بی.سی پخش شد، به رغم اذعان به نگرانی در مورد آینده کشورش بدون نام بردن از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا گفت که احساس می‌کند حس آرامش در حال ترک کاخ سفید است.

وی در بخش دیگری از مصاحبه به سوالی در باره فضای مجازی پاسخ داد و گفت: پرسشی باید مطرح شود مبنی بر این‌که چطور این فناوری را مهار کنیم که امکان کثرت صداها و تنوع نظرات فراهم شود، اما به بالکانیزه شدن (تکه‌تکه شدن) جامعه منتهی نشود و راه‌های دستیابی به زمینه‌های مشترک مهیا شود. وی اظهار کرد: یکی از خطرهای اینترنت این است که مردم می‌توانند واقعیات کاملا متفاوتی داشته باشند. ممکن است در معرض اطلاعاتی قرار گیرند که تعصبات فعلی‌شان را تقویت کند. مسائل به آن سادگی که در چت‌روم‌ها نشان داده شده است، نیست. اوباما ابراز نگرانی کرد که رسانه‌های اجتماعی، گفتمان مدنی را از بین ببرند./ بی.بی.سی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر