jamejamonline
استان ها کرمان کد خبر: ۱۱۰۶۸۳۶ ۰۵ دی ۱۳۹۶  |  ۱۷:۵۰

رعنا دختر بچه 9 ساله ای که چند سال قبل در شهرستان ریگان قربانی اسیدپاشی پدرش شده بود امروز(سه شنبه) توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ویزیت شد.

قربانی اسیدپاشی توسط وزیر بهداشت ویزیت شد +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، سید حسن قاضی زاده هاشمی همچنین به منظور جراحی رعنا در تهران توسط تیم پزشکی قول مساعد داد.

رعنا به دلیل اختلافات خانوادگی مورد اسیدپاشی پدرش قرار گرفت و یکی از چشمانش را از دست داد.

6 سال قبل پدر رعنا نیمه شب در حالی که زن و فرزندانش خواب بودند ظرف اسید را بر روی سر آنها خالی کرد و موجب سوختگی بدن، سر و صورت همسر و دخترش و نابینایی دختر خردسال خود شد.

مادر رعنا 2 سال قبل به دلیل بیماری های ریوی ناشی از اسیدپاشی جان خود را از دست داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه شنبه در حاشیه ویزیت رعنا قربانی اسیدپاشی در ریگان در گفت و گو با خبرنگاران اقدامات خیرخواهانه را مایه خرسندی خود دانست و گفت: این اقدام سالهاست توسط گروههای مختلف پزشکی انجام می شود.وی ریگان و دیگر مناطق شرقی استان کرمان را منطقه ای محروم و نیازمند توجه بیشتر دانست و افزود: در ریگان، فهرج و نرماشیر بیمارستانهایی در دست ساخت است که همه تجهیزات لازم برای آنها به منطقه منتقل شده است.

سید حسن قاضی زاده هاشمی، شب گذشته با حضور در کاروان نورآوران سلامت ریگان جراحی چشم 15 بیمار را به صورت رایگان انجام داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته وارد شهرستان های شرقی استان کرمان شد.

وی طی سفر 2 روزه خود از روند ساخت بیمارستان شهرستان ریگان و روند انجام کار در کاروان نورآوران سلامت و شبکه و مرکز بهداشت ریگان و نرماشیر بازدید کرد.

ریگان در 285 کیلومتری شرق استان کرمان قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: