jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۰۶۷۸۶ ۰۵ دی ۱۳۹۶  |  ۲۰:۱۵

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: با توجه به اهمیت بازشدن مسیرهای خروجی تهران در زمان بحران‌هایی مانند زلزله، این وزارتخانه برنامه‌های جدی برای توسعه راه‌های خروج از پایتخت در نظر دارد.

راه‌های 4گانه خروج از تهران هنگام زلزله

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، خیرالله خادمی امروز در نشستی اظهار کرد: در طول سال‌های گذشته نوع جاده‌های ایران طوری بوده که بسیاری از مردم برای سفر به نقاط مختلف کشور مجبور بودند از راه‌های تهران عبور کنند که این موضوع هم زمان مسافران را تلف می‌کرد و هم برای تهران ترافیکی بسیار جدی به وجود می‌آورد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با اشاره به پروژه‌هایی که به منظور خروج تهران از این وضعیت طراحی شده‌اند، توضیح داد: یکی از این کارها مطرح کردن بعضی از مسیرها از مبداء قم بود. از یک سو محور حرم تا حرم از قم به سمت مشهد ساخته می‌شود که به جای عبور ترافیک آن در تهران به سمت چرمشهر و ورامین حرکت می‌کند و از سوی دیگر ما طرحی را دنبال می‌کنیم که راهی از قم به سمت ساوه و سپس قزوین ساخته شود تا ترافیک شمال غرب نیز نیازی به عبور از تهران پیدا نکند.

وی با بیان این‌که با وجود این طرح‌ها همچنان مسافران شمال ایران مجبور بودند از راه‌های اصلی تهران عبور کنند، اظهار کرد: خوشبختانه در قالب تفاهم‌نامه‌ای که چند روز قبل نهایی شد، از محدوده چرمشهر یک آزادراه به سمت پردیس و بومهن ساخته می‌شود تا این مسافران نیز نیاز به ورود به تهران نداشته باشند.

خادمی اضافه کرد: در کنار آن ساخت کنارگذر جنوبی تهران نیز به طول ۱۵۸ کیلومتر در دستور کار است که امیدواریم قطعه نخست آن تا پایان امسال زیربار ترافیک برود. مجموعه این اقدامات با این هدف انجام می‌شود که راه‌های خروج تهران گشایش یافته و در پدافند غیرعامل وضعیت این شهر بهبود یابد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور درباره‌ آخرین وضعیت آزادراه همت نیز اظهار کرد: ۱۵ کیلومتر از این پروژه باقی‌مانده که در عرصه اجرایی با مشکل برنامه‌ریزی مواجه نیست، اما حدود ۶۰ واحد مسکونی در دل آن قرار دارد که برای خرید آنها نیاز به ۳۵ میلیارد تومان پول نقد داریم و پس از آن نیز چند ماه زمان می‌برد تا ساکنان آن خانه‌هایشان را تخلیه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر