jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۱۰۵۱۳۴ ۳۰ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۵:۴۵

تحقیق جدید نشان می دهد تلفیق درمان برای مرگبارترین نوع سرطان پوست با یک داروی متداول ضد روماتیسم می تواند نتایج موثرتری داشته باشد.

درمان سرطان پوست با داروی آرتروز!

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، بسیاری اوقات داروهای شیمی درمانی به دلیل عدم واکنش مناسب بیمار به درمان، به سلول های سرطانی نمی رسند.

یافته ها نشان داد استفاده از «leflunomide»، داروی سرکوب کننده سیستم ایمنی که برای درمان آرتروز روماتوئید تایید شده است، همراه با داروی دیگر ملانوما موسوم به «selumetinib» به طورکامل موجب توقف رشد تومور ملانوما در موش ها شد.

گرنت ویلر، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایست آنجلیا بریتانیا، در این باره می گوید: «از طریق درمان های تلفیقی امکان حمله به بیماری از چندین زاویه وجود دارد و بدین ترتیب احتمال مقاومت ملانوما را در برابر داروها دشوارتر می کند.»

وی در ادامه می افزاید: «تحقیق ما نشان می دهد از طریق تلفیق این دو دارو در کنار هم می توان تاثیرات درمان را بسیار بیشتر افزایش داد.»

اگرچه ملانوما تنها ۵ درصد سرطان پوست را تشکیل می دهد، اما اکثر مرگ ها ناشی از این بیماری است. اگر ملانوما در مرحله اولیه تشخیص داده شود، قابل درمان است، اما زمانیکه سرطان پخش شده باشد، درمان بسیار دشوار می شود.

در این تحقیق تاثیر «leflunomide» علیه ملانوما تحت درمان با «selumetinib» در محیط آزمایشگاه آزمایش شد. در موش ها، این دو دارو همراه باهم رشد تومور را در طول یک دوره ۱۲ روزه متوقف کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: