jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۰۵۱۲۳ ۳۰ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۳:۱۵

گمرک ایران از انهدام یک باند بین المللی قاچاق هروئین توسط ماموران گمرک خبر داد و اعلام کرد : ماموران گمرک در یک عملیات پیچیده ای با هوشیاری و به کمک سگ های موادیاب موفق شدند مقدار 80 کیلوگرم هروئین را از یک خودروی سواری شاسی بلند سانتافه کشف و ضبط کنند.

کشف 80 کیلوگرم هروئین از خودروی سانتافه +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از گمرک ایران، قاچاقچیان بین المللی مواد مخدر قصد داشتند این محموله سنگین هروئین را با یک خودروی لوکس و با شماره کاپوتاژ از مرز عبور داده و از طریق ترکیه به بازارهای مصرف در کشورهای اروپایی برسانند.

این باند بزرگ قصد داشت با جاسازی بسیار ماهرانه هروئین در داخل یک خودروی سواری لوکس اقدام به ترانزیت هروئین از طریق ایران به ترکیه و از آنجا به اروپا کند اما سگ های مواد یاب گمرک ایران در این عملیات موفق شدند مقدار 80 کیلو گرم مواد مخدر از نوع هروئین را از داخل این خودروی سواری شاسی بلند سانتافه کشف کنند.

قاچاقچیان بین المللی مواد مخدر می خواستند این مقدار مواد مخدر را از طریق گمرک رازی در مرز ایران و ترکیه خارج کنند که شگرد این باند بزرگ قاچاق مواد مخدر با هوشیاری ماموران گمرک رازی و به کمک سگ های مواد یاب خنثی شد و در این عملیات مقدار 80 کیلو گرم هروئین از قاچاقچیان کشف و ضبط گردید و متهم شماره یک این باند دستگیر شد.

این مقدار هروئین به طرز بسیار ماهرانه ای پس از برش دادن صندوق عقب خودروی سانتافه کف خودرو جاسازی شده بود اما این ترفند قاچاقچیان بین المللی مواد مخدر با رهگیری اطلاعات خودروهای ورودی و خروجی و به کمک سگ های مواد یاب توسط ماموران گمرک کشف شد.

قاچاقچیان که یکی از پیچیده ترین فنون جاسازی مواد مخدر را بکار برده بودند و با برش کف یک خودروی لوکس قصد داشتند با اغفال ماموران گمرک ایران نسبت به انتقال این محموله به کشور ترکیه و از آنجا به اروپا اقدام کنند اما در برابر گمرک برتر دنیا در مبارزه با قاچاق ناکام ماندند.

این دومین باند بین المللی قاچاق هروئین است که در هفته های اخیر با هوشیاری ماموران گمرک متلاشی می شود . پیش از این از یک باند دیگر ماموران گمرک به کمک سگ موادیاب موفق شدند مقدار 74 کیلوگرم هروئین کشف و ضبط کنند.

گمرک ایران برترین گمرک جهان در مبارزه با قاچاق در دنیا به شمار می رود که بر اساس ارزیابی سازمان جهانی گمرک رتبه نخست دنیا در مبارزه با قاچاق را در سال 2017 به خود اختصاص داده است.

این یازدهمین عملیات موفق مربیان سگ های مواد یاب در کشف محموله های سنگین مواد مخدر در سال جاری است و پیش از این 5 محموله سنگین تریاک در گمرک غرب تهران ، دو محموله تریاک در فرودگاه امام خمینی ، یک محموله بذر ماده مخدر گل در گمرکات ماهیرود ودوغارون و یک محموله هروئین در گمرک رازی به کمک سگ های موادیاب گمرک کشف و ضبط شده بود .

ماموران گمرک در سال جاری به کمک سگ های مواد یاب و تجهیزات کنترلی پیشرفته و همچنین رصد اطلاعات محموله ها به کمک سامانه های الکترونیکی موفق شدند بیش از 50 تن انواع مخدرهای سنتی، صنعتی و پیش ساز مواد مخدر را کشف و ضبط نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر