jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۴۲۸۹   ۲۸ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست سه‌جانبه روسای مجالس ایران، عراق و مالی که درباره مساله فلسطین و شرایط امروز امت‌های اسلامی برگزار شد، گفت: کشورهای اسلامی باید هوشیار باشند چرا که آمریکا می‌خواهد کشورهای اسلامی را کم وزن نشان دهد از این رو باید غیرت اسلامی و عربی به کار گرفته شود تا آمریکا جرات چنین اقدامی را نداشته باشد.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی اظهار کرد: در سال‌های اخیر زاد و ولد تروریسم از لحاظ کمی و کیفی رشد بسیاری داشته حال آن‌که بدون حمایت کشورهایی چون آمریکا و برخی کشورهای منطقه که به اشتباه با دشمنان همراه شدند، این میزان رشد امکان‌پذیر نبود. وی با بیان این‌که اسرائیل و تروریسم دو روی یک سکه هستند و یک هدف را دنبال می‌کنند، تصریح کرد: عراق و سوریه و نظامیان آنها توانستند ضربه جدی به داعش و تروریسم وارد کنند که البته هنوز کار تروریسم خاتمه نیافته است.

لاریجانی در ادامه با بیان این‌که ضعف برخی کشورهای اسلامی در رویارویی با رژیم صهیونیستی باعث تقویت آنها شد، اذعان کرد: برخی تصور کردند اگر از جرگه کشورهای اسلامی جدا شوند موفق خواهند بود که اشتباه می‌کردند.

وی با بیان این‌که اتحادیه بین‌المجالس اسلامی باید در برابر رفتار خطای آمریکا اقدام موثر انجام دهد، ابراز کرد: باید قبول کنیم مذاکرات سازش در چند دهه اخیر نتیجه‌ای جز عقب‌نشینی فلسطینی‌ها نداشته و اسرائیل به تعهدات خود عمل نکرده و به شهرک‌سازی در کرانه باختری ادامه داده است. رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حرف‌های ناصوابی علیه ایران زده می‌شود که ایران به‌دنبال امپراتوری است، اما این صحیح نیست و ما به‌دنبال جدال با کشورها نیستیم و معتقدیم باید کشورهای اسلامی مستقل و با عزت باشند و روابط تجاری میان آنها برقرار باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها