jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۴۲۸۹   ۲۸ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست سه‌جانبه روسای مجالس ایران، عراق و مالی که درباره مساله فلسطین و شرایط امروز امت‌های اسلامی برگزار شد، گفت: کشورهای اسلامی باید هوشیار باشند چرا که آمریکا می‌خواهد کشورهای اسلامی را کم وزن نشان دهد از این رو باید غیرت اسلامی و عربی به کار گرفته شود تا آمریکا جرات چنین اقدامی را نداشته باشد.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی اظهار کرد: در سال‌های اخیر زاد و ولد تروریسم از لحاظ کمی و کیفی رشد بسیاری داشته حال آن‌که بدون حمایت کشورهایی چون آمریکا و برخی کشورهای منطقه که به اشتباه با دشمنان همراه شدند، این میزان رشد امکان‌پذیر نبود. وی با بیان این‌که اسرائیل و تروریسم دو روی یک سکه هستند و یک هدف را دنبال می‌کنند، تصریح کرد: عراق و سوریه و نظامیان آنها توانستند ضربه جدی به داعش و تروریسم وارد کنند که البته هنوز کار تروریسم خاتمه نیافته است.

لاریجانی در ادامه با بیان این‌که ضعف برخی کشورهای اسلامی در رویارویی با رژیم صهیونیستی باعث تقویت آنها شد، اذعان کرد: برخی تصور کردند اگر از جرگه کشورهای اسلامی جدا شوند موفق خواهند بود که اشتباه می‌کردند.

وی با بیان این‌که اتحادیه بین‌المجالس اسلامی باید در برابر رفتار خطای آمریکا اقدام موثر انجام دهد، ابراز کرد: باید قبول کنیم مذاکرات سازش در چند دهه اخیر نتیجه‌ای جز عقب‌نشینی فلسطینی‌ها نداشته و اسرائیل به تعهدات خود عمل نکرده و به شهرک‌سازی در کرانه باختری ادامه داده است. رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حرف‌های ناصوابی علیه ایران زده می‌شود که ایران به‌دنبال امپراتوری است، اما این صحیح نیست و ما به‌دنبال جدال با کشورها نیستیم و معتقدیم باید کشورهای اسلامی مستقل و با عزت باشند و روابط تجاری میان آنها برقرار باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها